Kamera iPhone 12 Pro përpara Galaxy S21 të ardhshëm

Fundi i ri i ri i Samsung nuk ka dalë ende në treg, le ta pranojmë, por në këtë teknologji është gjithnjë e më e zakonshme të gjesh disa rrjedhje dhe analiza befasuese që arrijnë shumë kohë më parë. Kjo ka ndodhur me Samsung Galaxy S21 e cila ka pësuar një rrjedhje madhore të minutës së fundit.

Sipas një rrjedhje të fundit, kamera iPhone 12 Pro është shumë përpara kamerës Samsung Galaxy S21 në prova. Duket se larg asaj që kishte ndodhur vite më parë, iPhone po bëhet rivali për tu rrahur në seksionin fotografik.

Ne kemi qenë në gjendje ta gjejmë këtë analizë kurioze në një kanal në YouTube, videoja e të cilit ju lëmë më poshtë dhe që kryen analizën, ndërsa krahasoni vazhdimisht kamerën e iPhone me atë të së ardhmes Samsung Galaxy S21. Rezultatet ofrojnë të dhëna mjaft zbuluese, veçanërisht kur i nënshtrojmë të dy pajisjet në ndriçim të pasmë ose në qiell të pastër, ku duket se iPhone 12 Pro ofron rezultate më të mira të përpunuara, me qiellin e një ngjyre më uniforme dhe pa djegur fotografinë në zona të caktuara ku ndodhin këto teprica të shkëlqimit, të cilat janë aq të vështira për tu trajtuar nga kamerat e pajisjeve mobile.

Sidoqoftë, duhet të kemi parasysh se kjo analizë është kryer (duke supozuar se terminali i testuar është me të vërtetë një Galaxy S21) i kryer me atë që është ndoshta një version shumë i hershëm i softuerit që monton pajisjen Samsung dhe që ata ndoshta do të bëjnë më shumë rregullime përpara nisjes së tij. Nëse marrim parasysh se shumica e punës fotografike bëhet përmes softverit, diçka që Apple ka punuar shumë mirë kohët e fundit, unë e shoh më shpejt se të nxitoj të bëj pretendime në lidhje me kamerën e një pajisjeje që nuk ka as një datë të hershme të lëshimit për të ardhmen e afërt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.