E reja Insta360 ONE X2, kamera më e mirë 360 azhurnohet me një ekran të ri dhe rezistencë ndaj ujit

Kishte zëra dhe më në fund është zyrtarizuar, prodhuesi Insta360 i famshëm për kamerat e tij të veprimit dhe 360, sapo lansoi të renë Insta360 ONE X2, një kamerë e re 360 ​​tani përfshin një ekran me të cilin mund të monitorojmë gjithçka që po regjistrojmë. Dhe po, edhe ky i ri Insta360 ONE X2 është gjithashtu i papërshkueshëm nga uji. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e Insta360 ONE X2 të ri.

Ky Insta360 ONE X2 i ri kthehet në modelin e kamerës 360 me dy lente, diçka që na lejon të kemi një Videoja 5,7K 360º, dhe më e mira nga të gjitha, ne mund të shikojmë atë që po regjistrojmë direkt nga kamera falë ekran i ri "super i ndritshëm" që përfshin dhe na lejon të shikojmë paraprakisht videon 360 °. Një aparat fotografik (a) që përfshin Stabilizimi i gjendjes së rrjedhës që e pamë tashmë në versionin e mëparshëm, por që kësaj here përmirëson algoritmin e tij në mënyrë që të harrojmë të përdorim stabilizues të jashtëm. Duhet thënë se kur regjistroni video 360 kamera mund të luajë me stabilizimin.

Dhe pa dyshim do të nënvizoja mundësitë e ofruara nga Aplikacioni Insta360 ONE X2, e cila na lejon redaktoni videot që regjistrojmë në një mënyrë mjaft të thjeshtë. Këtu, për shembull, mund të shohim se si kamera eleminon (kur e përdorim) selfie ngjit automatikisht, ose madje na lejon të modifikojmë video sikur të ishin hiperlapsa, duke luajtur me shpejtësinë e tij. Funksione shumë interesante që unë tashmë mund t'i provoja në versionin e mëparshëm dhe që na ndihmojnë të harrojmë se çfarë të regjistrojmë pasi që kemi një video 360, opsionet që kemi në post-prodhim janë të pafundme.

Këtë herë ne jo vetëm që gjejmë lajmet e stabilizimit ose ekranin me të cilin mund të monitorojmë atë që po regjistrojmë. Mundësia e përdorni Apple Watch për të filluar ose ndaluar videon, apo edhe përfitoni nga kontrolli i zërit për të kontrolluar kamerën, po gjithashtu është gjithashtu i pajtueshëm me AirPods për të regjistruar edhe audio përmes tyre.

Ne duhet ta provojmë, por sipas Insta360, ONE X2 përfshin 4 mikrofonë të rinj që do të na ofrojnë një përvojë audio gjithëpërfshirëse, ky madje përmirëson versionin e mëparshëm me një përpunim të ri inteligjent që ndihmon në zvogëlimin e zhurmës nga era.

Një tjetër nga pikat e forta të këtij Insta360 ONE X2 është Rezistencë ndaj ujit IPX8 me të cilën llogaritet, një rezistencë që do të na lejojë zhytuni në ujë deri në 10 metra pa nevojën e një strehimi të veçantë. A dëshiron më shumë? së bashku me ONE X2 ata donin të lançonin një të ri Rasti i zhytjes që do të na lejojë ta zhytim atë në një thellësi prej 45 metrashThellë mjaftueshëm për këdo të apasionuar pas zhytjes. Dhe kini kujdes, përfshini atë që ata e quajnë AquaVision për të balancuar ngjyrat e shkrepjeve ujoreDuhet ta provojmë por duket shumë mirë.

Ashtu si me versionin e mëparshëm, Insta360 ONE X2 na ofron lidhje shoqërore të pafundme, shumë të nevojshme sot. Përmes aplikacionit të kamerës mund ta lidhim atë me platformën e thirrjeve video Zoom, bëni një transmetim të drejtpërdrejtë përmes Youtube, ose përmes ndonjë platforme tjetër që pranon protokollin RTMP.

Sa i përket çmimit, mund të duket i lartë, por nëse e krahasojmë me kamerat e tjera të veprimit në treg, pa hyrë në marka me cilësi të dyshimtë, por e vërteta është se është një çmim mjaft i përmbajtur: 489,99 euro. Një çmim që nga këndvështrimi im është mjaft mirë i ulët për gjithçka që na ofron ky Insta360 ONE X2, një aparat fotografik që padyshim do t’ju ​​bëjë të shijoni video 360 ° dhe të gjitha mundësitë që ju ofron.

Ti mundesh blej sot përmes Faqja zyrtare e Insta360 dhe në tregjet e zakonshme në ditët në vijim. Unë thashë, nëse jeni duke kërkuar për një aparat fotografik aksioni, pavarësisht nëse jeni të interesuar për video 360 apo jo, provoni këtë Insta360 ONE x2 të ri, do t'ju befasojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.