IPhone X arrin rezultatin më të mirë për fotot sipas DxOMark

Kur lëshohet një smartphone i ri nga një kompani si Apple, ka disa detaje që përdoruesit më të përparuar i presin me padurim: iFixit shpërtheu pamjen, standardet e Geekbench dhe rezultatin e kamerës DxOMark. Vetëm ky i fundit ka mbetur nga iPhone X, dhe smartphone i ri Apple ka marrë një shënim të jashtëzakonshëm.

Nëse shikoni fotografinë, shënimi iPhone X është më i larti i arritur ndonjëherë nga çdo smartphone, me një 101, përpara Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 dhe Pixel 2. Në seksionin e regjistrimit të videos, smartphone Apple arrin një 89 shumë të mirë, i cili lë një notë globale prej 97 menjëherë pas Google Pixel 2 që vazhdon të mbretërojë me një 98.

Nëse krahasojmë performancën e kamerës iPhone X me atë të iPhone 8 Plus, me të cilin ajo ka shumë karakteristika, smartphone i ri përmirëson ndjeshëm 8 Plus në fotot e marra me Zoom, dhe gjithashtu arrin rezultate më të mira të strukturës., Ekspozimit dhe ngjyrës , dhe më pak zhurmë dhe objekte. Përmirësimi në lenten e dytë të kamerës iPhone X, me hapje më të madhe dhe stabilizim optik, është përgjegjës për këtë përmirësim krahasuar me iPhone 8 Plus. Për shumë u dukën elemente të parëndësishme në letër, por rezultatet përfundimtare janë dukshëm më të mira. Kamera iPhone X dallohet në pasqyrimin me ngjyra, në imazhet HDR dhe rezultate shumë natyrale me mënyrën Portret.

Me kapjen e videos rezultatet nuk janë aq spektakolare, dhe megjithëse arrin një notë përfundimtare shumë të lartë, rezultatet janë praktikisht identike me ato të marra nga iPhone 8 Plus. Kur krahasohet me konkurrencën, Pixel 2 arriti një rezultat prej 96 në këtë pjesë, më e larta e arritur nga një smartphone, ndërsa Galaxy Note 8 mbeti prapa me 84 pikë. IPhone X dallohet në seksionin e videove në ekspozitë dhe në përshtatjen e mirë ndaj ndryshimeve në ndriçim, me një ekuilibër të mirë të të bardhës në shumicën e kushteve. Sidoqoftë, zhurma vazhdon të shfaqet në situata me dritë të dobët dhe probleme me përqendrimin e objekteve, gjë që i jep asaj notën më të ulët. Nëse dëshironi të shihni të gjitha analizat e DxOMark, në të cilat keni kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.