Koncepti iPhone 12 me 6 kamera, hologramë dhe shumë më tepër

Koncepti iPHone 12

Ne mund të jemi të qartë se ky koncept i iPhone nuk do të jetë ai që do të shohim për disa muaj në duart e CEO të Apple Tim Cook, por për ëndërrimin e lajmeve që nuk janë. Hologramet kthehen në konceptet e iPhone dhe jo vetëm kaq, në KonceptetPhone madje besojnë në mundësinë e vendosjes së një ekrani prekës në anët e pajisjes dhe për të treguar pajisjen koncept video që ata kanë krijuar me ekran në të gjithë iPhone përveç pjesës së pasme. Pjesa e pasme në të cilën shkëlqen vetëm 6 kamera dhe blici LED.

Ne nuk duam t'ju bëjmë të prisni më shumë, prandaj shikoni videon dhe na tregoni se çfarë mendoni për këtë Koncepti iPhone 12:

 

El Dizajn i ngjashëm me iPhone 5 me korniza anësore të drejta që në këtë rast janë një ekran, kjo na bën të hyjmë mirë përmes syve, por nuk më bind mua duke folur në mënyrë funksionale çështjen e këtij ekrani në anët pasi që mund të jetë e vështirë të mbash në dorë, në vend të pjesa e sipërme Me një ekran, mund të jetë mjaft funksionale, megjithëse ka edhe kufizime dhe më shumë kur e anojmë pajisjen për të parë përmbajtjen multimediale.

Koncepti iPHone 12

Logjikisht ky koncept dyshoj shumë se do të përfundojë duke parë dritën një ditë, por nga kjo mund të marrim disa detaje, posaçërisht estetike, që mund t'i shohim në modelet iPhone të këtij viti apo tjetrit. Kamerat e pasme, kamera holografike ose fundi i nivelit me atë profil të drejtë në pjesën e sipërme të ekranit është e vështirë të arrihet ndonjë model i Apple, do ta shohim. Për momentin sqaroni se ky model nga video është një koncept dhe mund t’ju ​​pëlqejë shumë ose nuk ju pëlqen aspak, por sjellja në realitet është më pak e komplikuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.