Logitech Circle 2, një aparat fotografik i gjithanshëm si vetvetiu

 

Logitech na ka sjellë një version të dytë të kamerës së saj të sigurisë me një dizajn të ri dhe mbi të gjitha me një shkathtësi të madhe. SNëse dëshironi një kamera sigurie që dëshironi të përdorni brenda ose jashtë ose që nuk ka kufizimin e nevojës për një prizë afër, Ky Rreth i ri 2 nga Logitech do t'ju interesojë shumë.

Ne kemi qenë në gjendje të provojmë modelin me bateri të integruar për disa javë, e cila nuk ka nevojë për një kabllo energjie, dhe ne ju tregojmë përshtypjet tona në këtë artikull, përveç detajoni funksionimin e tij dhe ju tregoni karakteristikat e tij në video kështu që ju mund të gjykoni vetë.

Një dizajn për çdo vend

Kamera Circle 2 ka një dizajn që mund ta vendosni në mënyrë të përkryer në çdo vend në shtëpinë tuaj pa u përplasur. Brenda ose jashtë nuk do të keni problemin më të vogël, në kuzhinë ose në dhomën e ndenjes, në një raft ose në një fole në korridor. Duke qenë modeli pa kabllo, me bateri të integruar, nuk do të keni problemin më të vogël kur ta vendosni atje ku dëshironi ose keni nevojë. Vetëm një LED i përparmë që ndizet kur zgjoheni nga pushimi do të dalë nga pjesa e përparme e saj e zezë dhe trupi sferik i bardhë duket spektakolar kudo që ta vendosni.

Kamera përfshin një mbajtëse për ta vendosur në mur, por nuk është e dobishme ta vendosni në një sipërfaqe nëse nuk doni ta përqendroni lart, sepse nuk do të qëndrojë e qëndrueshme për shkak të peshës së saj. Për ta vendosur në një sipërfaqe të sheshtë duhet ta përdorni pa bazë, falë faktit se në pjesën e poshtme ka një zonë të sheshtë ku ka një fije trekëmbësh, kamera do të mbetet e qëndrueshme. Edhe kështu, ajo gjithmonë do të ketë një prirje të caktuar lart. Shtë një detaj që humbet: një bazë që lejon të rrotullohen dhe të anojnë siç kemi nevojë.

Karakteristikat dhe konfigurimi

Shtë një aparat fotografik që regjistron me rezolucion FullHD 1080p dhe lejon shikim të drejtpërdrejtë ose të vonuar falë hapësirës ruajtëse të Logitech. Nuk ka hapësirë ​​ruajtje fizike, diçka që gradualisht po bëhet më e përhapur në këtë lloj aparati fotografik. Mbështetja në shërbimet cloud ka shumë përparësi, sepse nuk kemi pse të shqetësohemi për asgjë, por ato rezervojnë shumë funksionalitete për pajtimet me pagesë, diçka që do ta detajojmë më vonë.

Rezistenca ndaj shiut, të ftohtit, nxehtësisë dhe diellit ju lejon ta vendosni atë jashtë për ta përdorur jashtë. Vizioni i tij i natës dhe këndi i tij i gjerë që lejon një fushë vizioni prej 180º do të thotë që ju të mos humbisni asgjë që ndodh para kamerës. Ai gjithashtu ka një sensor lëvizje dhe një bateri që sipas Logitech arrin tre muaj autonomi, megjithëse kjo do të varet nga konfigurimi që vendosni. Një mikrofon dhe altoparlant i integruar lejojnë komunikimin në të dy drejtimet.

Konfigurimi i kamerës bëhet tërësisht nga aplikacioni që është i disponueshëm për iOS dhe Android. Shtë një proces shumë i thjeshtë dhe i shpejtë, i cili kërkon që kamera të jetë e lidhur me energjinë. Kamera është krijuar për të qenë gjithnjë e fikur dhe vigjilente, duke kursyer kështu jetën maksimale të baterisë. Kur një lëvizje zbulohet në fushën e saj të vizionit, ajo regjistron një sekuencë dhe ju njoftoheni për të përmes aplikacionit në smartphone-in tuaj.

Ju gjithmonë mund të futni aplikacionin dhe të shihni se çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit (falas) ose për më shumë ditë nëse vendosni të paguani një tarifë mujore ose vjetore. Mund të konfiguroni disa opsione siç janë njoftimet inteligjente, në mënyrë që t'ju paralajmërojë vetëm kur nuk jeni në shtëpi, ose rezolucionin e videos nëse interneti juaj nuk është shumë bujar. Njoftimet funksionojnë shumë mirë dhe të qenit në shtëpi ose larg është automatik falë faktit që aplikacioni përdor vendndodhjen e smartphone-it për të. Ndjeshmëria e sensorit të lëvizjes do të jetë ajo që ndikon më shumë në konsum, por gjithashtu do të jetë ajo që përcakton se ai zbulon çdo lëvizje ose vetëm ato më të dukshmet, diçka e rëndësishme nëse do ta përdorni atë si një kamera sigurie.

Të vendosësh nëse do të qëndrosh me planin falas ose me pagesë është diçka shumë personale dhe se secili do të duhet të vendosë bazuar në nevojat e tij. Versioni falas ju jep vetëm akses në atë që është regjistruar në 24 orët e fundit, ndërsa opsioni Premium (9,99 € në muaj) Ju ofron mundësinë për të parë deri në 30 ditë regjistrime, zbulimin inteligjent të njerëzve, konfigurimin e zonës së zbulimit të lëvizjes dhe mundësi të tjera që mund të jenë shumë interesante për shumë njerëz. Duke marrë parasysh çmimet e çdo sistemi sigurie me mbikëqyrje video, këto 99,99 € në vit janë edhe të lira.

Një aplikacion i dizajnuar shumë mirë, por pa HomeKit

Unë u befasova shumë këndshëm nga aplikacioni Logitech sepse pasi provova disa kamera të këtij stili është pa dyshim ajo që më pëlqeu më shumë. Unë nuk jam shumë në përdorimin e iPhone horizontalisht, dhe ky aplikacion të detyron ta bësh, por në këmbim të ofron një vizion shumë mirë i organizuar dhe në të cilin mund të shihni shpejt gjithçka që ka ndodhur gjatë ditës, madje edhe një përmbledhje të ngjarjeve. Në videon në këtë artikull mund ta shihni në detaje.

Rrethi i Logit (Lidhja e AppStore)
Logi Rrethifalas

Por të gjitha avantazhet e përdorimit të një kamera me bateri vijnë me një çmim, që është se nuk ka pajtueshmëri HomeKit. Apple kërkon që kamerat të përputhen me shërbimin e saj demotik të jenë gjithmonë të ndezura, dhe për këtë arsye ky Rrethi 2 me bateri nuk përshtatet në atë grup. Sidoqoftë, nëse blejmë ndonjë nga aksesorët që e bëjnë atë një kamerë të lidhur gjithmonë me energji, atëherë automatikisht bëhet pajisje shtesë e HomeKit.

Aksesorë shumë interesantë

Logitech ka në dispozicion disa pajisje shumë interesante për këtë aparat fotografik Circle 2 që rrisin shkathtësinë e saj. Një bazë që lejon që ajo të vendoset në çdo dritare dhe një tjetër që lejon që ajo të lidhet direkt me një fole ata do ta bëjnë atë aparat fotografik me bateri të bëhet automatikisht një aparat fotografik "konvencional", dhe siç thamë më parë i pajtueshëm me HomeKit. Ju mund të blini edhe një bateri shtesë në faqen e internetit të Logitech.

Gjynah që ajo që nuk mund të bëjmë është që ta kthejmë kamerën me tela në një bateri dhe anasjelltas pasi nuk ka mundësi të blihet baza me tela në mënyrë të pavarur dhe kutia e baterisë nuk është e përshtatshme për kamera pa bateri. Baza e dritares dhe e folesë funksionon me secilin nga të dy modelet, me ose pa kabllo.

Mendimi i redaktorit

Logitech Circle 2 me bateri është një nga kamerat më të gjithanshme në kategorinë e tij falë mundësisë së përdorimit të tij brenda ose jashtë si dhe aksesorëve të ndryshëm të pajtueshëm që lejojnë që ajo të vendoset në dritare ose pika të shitjes. Heqja dorë nga HomeKit në këmbim të një baterie që ju lejon ta vendosni aty ku ju nevojitet më shumë pa u shqetësuar për një prizë mund të paguajë shumë përdorues, dhe një aplikacion me të vërtetë i dizajnuar mirë e bën atë një nga opsionet më të mira të disponueshme në treg tani. Mund ta gjeni në Amazona për rreth 218 €, një çmim më i lartë se modelet e tjerë konkurrues, por më i ulët në performancë.

Rrethi Logitech 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
218
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Cilësia e imazhit
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Bateri e integruar për përdorim pa tela
 • Aksesorët për tu vendosur në dritare ose fole
 • Regjistrim 1080p 180º me shikim natën
 • Sensori i lëvizjes

Contras

 • Pa HomeKit nëse e përdorim me bateri
 • Baza për t'u vendosur në një avion të papërdorshëm
 • Karakteristikat premium të paguara

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.