Kampusi i ri i Apple në Austin do të ketë një hotel me 192 dhoma

Kampusi i Apple në Austin, Texas

Apple ka hapësira për zyre në të gjithë botën ku zhvillohen disa nga teknologjitë që në të ardhmen mund të arrijnë në pajisjet që Apple komercializon në treg. Por përveç kësaj, ajo gjithashtu ka kampuse pune, kampuse që zakonisht gjenden vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe së shpejti do të bashkohet me një të ri.

Ne po flasim për kampusin që Apple planifikon të ndërtojë në Austin, Texas. Ky kampus i ri, kostoja fillestare e ndërtimit e të cilit vlerësohet në 1.000 milion dollarë, do të zërë një sipërfaqe prej 280.000 metra katrorë, do të ketë një kapacitet për 5.000 punonjës dhe sipas mediumit Culturemap, do të ketë një hotel me deri në 192 dhoma.

Hoteli që Apple planifikon të ndërtojë në kampusin e ri të Austin do të ketë një shtrirje prej 7.000 metra katrorë të shpërndarë në 6 kate. Culturemap e ka tërhequr këtë informacion nga projektet më të fundit që u paraqitën në bashkinë e Austin prillin e kaluar për miratim. Planet origjinale, që datojnë nga 2018, nuk përfshinin një hotel.

Asnjë nga kampuset e ndryshme që Apple ka në të gjithë Shtetet e Bashkuara nuk ka hotele, kështu që ky do të ishte i pari që do ta përfshinte atë në mënyrë që punonjësit që udhëtojnë në kampus për trajnim ose nevoja të tjera mund të qëndrojë pa u varur nga disponueshmëria lokale.

Për momentin ne nuk e dimë se cila kompani do të menaxhojë hotelin, nëse do të jetë një zinxhir hotelierësh ose nëse Apple do të zgjedhë të krijojë një kompani të pavarur që është përgjegjëse për menaxhimin e saj, siç është rasti sot.

Ndërtimi i këtij kampusi të ri në Austin, filloi në nëntor 2019 dhe është akoma në një fazë shumë të hershme. Data e pritshme e përfundimit është caktuar për 2022, një datë që ka të ngjarë të zgjatet në kohë nëse vazhdojnë të ndodhin ndryshime në planet origjinale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.