Transcend JetDrive Go 500S: administrimi i fotove dhe videove në iPhone ose iPad nuk ka qenë kurrë më i lehtë

Kapërceni JetDrive Go 500S iPad

Mundësia e rritjes Kujtesa e brendshme e iPhone dhe iPad ka qenë gjithmonë një nga betejat kryesore midis përdoruesve. Disa argumentuan se hapësira e brendshme ishte më se e mjaftueshme dhe të tjerët gjithmonë e kanë humbur mundësinë e përdorimit të elementeve të jashtme.

Tani, së bashku me pretendimin e atyre klientëve që kishin nevojë për elementë të jashtëm me të cilët do të hidhnin të dhënat e tyre - veçanërisht fotografitë, videot, dokumentet, PDF, etj - lindi një familje e madhe e hapësirës së jashtme të pajtueshme me iPhone dhe iPad. Dhe Transcend është një nga kompanitë që vë bast më shumë në këto zgjidhje. Gjatë javëve të fundit kemi qenë në gjendje të provojmë një nga këto produkte. Më konkretisht modeli Transcend JetDrive Go 500S me një kapacitet ruajtje prej 64 GB. Dhe pastaj ju lëmë me përshtypjet tona.

Dizajni: një me gëlqere dhe një me rërë

Kur morëm paketën që përmbante këtë Transcend JetDrive Go 500S menduam se ishte disi më e madhe në përmasa. Dhe a është kjo pendrive mund të udhëtonte në mënyrë të përsosur në një çantë. Smallshtë i vogël, po, dhe kjo do ta bëjë më të lehtë lidhjen e tij me pajisjet e Apple dhe që nuk bie shumë në sy. Tani, është gjithashtu e vërtetë që ose e keni nën kontroll në çdo kohë ose është e lehtë për ju të humbni në çdo lëvizje të keqe dhe nuk do të dëgjoni më prej saj.

Prandaj, ajo që ju këshillojmë nëse merrni këtë Transcend JetDrive Go 500S është ajo sapo të keni mbaruar duke e përdorur atë me iPhone ose iPad, ruajeni direkt në xhepin e pantallonave. Ose, më mirë akoma, në çantë.

JetDrive Go 500S ka nevojë për një aplikacion për të punuar, por ju do t'i keni të gjitha

JETDrive Go 500S MFI

Sa mirë mund të shihni në nëntitull, Pendrive të Transcend ka nevojë për aplikacionin e vet për të qenë në gjendje të punojë në iPhone ose iPad —Në kompjuter do të duhet ta lidhni vetëm me portën USB dhe të filloni të shkarkoni të gjitha videot, fotot ose dokumentet. Aplikimi është në App Store vetë. Megjithëse, herën e parë që lidhni JetDrive Go 500S me pajisjen me iOS, do të merrni një mesazh që ju paralajmëron se duhet të shkarkoni këtë aplikacion.

Pasi të shkarkohen dhe instalohen në iPhone ose iPad, gjithçka do të rrokulliset. Mund të duket si një sherr që të keni për të menaxhuar të gjitha të dhënat tuaja nga një aplikacion i palës së tretë. Por më besoni është gjithçka shumë më e lehtë dhe nuk do të keni nevojë për asgjë jashtë saj. Kjo është, prej tij, përveç që mund të menaxhojë hapësirën e ruajtjes së JetDrive Go 500S sa më mirë që dëshironi, ai gjithashtu përfshin një shikues të imazheve, një shikues dokumentesh - mund të lexoni dhe konsultoheni me PDF-të tuaja, për shembull - gjithashtu si video player. Ne e testuam atë me video MKV dhe e luajti atë pa probleme; pa shndërrime që është gjëja më e rëndësishme. JetDrive Go 500S i Transcend është plug and play.

Bëni fotografi, Regjistroni video, Rezervime dhe më shumë

Aplikacioni JetDrive Go për iPhone

Ky Transcend JetDrive Go 500S - disku ynë është 64 GB, por ju gjithashtu keni 32 dhe 128 GB - është një mjet i gjithanshëm dhe është gati për punën e vështirë. Ne e shpjegojmë veten: gjëja e parë që shpejtësia e transmetimit të tij për portë rrufeje është 20 MB / s, ndërsa përdorni Porta USB 3.1 mund të shkojë deri në 130MB / s, këtu gjithmonë do të varet nga pajisjet dhe konfigurimi ynë. Thënë kjo, ne kemi përdorur një MacBook Air në mes të vitit 2011 dhe një iPhone 7 Plus. Dhe transmetimet kanë qenë gjithmonë me një ritëm të mirë.

Kjo tha, Ngarkimi i informacionit JetDrive Go 500S është një veprim shumë i shpejtë. Dhe të jesh në gjendje të shijosh të gjithë këtë është gjithashtu e shpejtë: hyni në seksione të ndryshme dhe zgjidhni atë që duam të bëjmë. Aplikacioni Transcend e ndan atë në tre kategori: JetDrive Go, Rezervo dhe Bëj Foto / Video.

Aplikacioni JetDrive Go për iPad

Në të parën, ne do të kemi qasje në atë që kemi ruajtur brenda pendrive, pavarësisht nga profili i tij: imazhi, video, dokumenti, etj. Në opsionin e dytë do të kemi qasje në kopjet rezervë që kemi bërë. Në këtë seksion mund të zgjedhim midis krijimit të një kopje rezervë të fotove, videove ose kontakteve tona. Na ofron gjithashtu mundësinë e krijimit të një kopjeje të fotove që kemi ruajtur në iCloud, si dhe zgjedhjen midis disa destinacioneve në re. Dhe këtu kemi qenë të befasuar që kjo JetDrive Go 500 gjithashtu punon me Instagram.

Së fundmi, opsioni për të marrë video ose foto është gjithashtu një mënyrë për të kursyer kohë. Plus, është një nga arsyet që ky hapësirë ​​e jashtme nga Transcend është kaq e vogël: Nëse bëni fotografi ose regjistroni video nga aplikacioni JetDrive Go 500, ato do të ruhen automatikisht brenda kujtesës USB.

Mendimi i redaktorit

Transcend JetDrive Go 500S rrufe

E vërteta është se mund të jetë Transcend JetDrive Go 500S shoqëruesi perfekt për të gjithë ata që përdorin iPhone ose iPad të tyre si qendër operacionesh dhe ata duhet të mbajnë një mori skedarësh. Mund të përqendrohet në mënyrë të përkryer për përdoruesit që kanë nevojë për një sasi të madhe manualesh ose dokumentesh PDF, si dhe të gjithë ata që zakonisht udhëtojnë shumë dhe duan të kenë gjithmonë një bibliotekë të mirë filmash ose serialesh për të tërhequr në këtë moment.

Gjithashtu, madhësia e Transcend JetDrive Go 500S na duket mjaft i vogël, por gjithashtu duhet të pranohet se kur e përdorim të lidhur me pajisjen iOS është një sukses.

Më në fund, na pëlqente që aplikacioni - këtu linkun e shkarkimit- të jetë aq i plotë; kaq intuitiv dhe ju lejon të shihni të gjitha llojet e skedarëve pa pasur nevojë të përdorni një aplikacion të palës së tretë. Kjo do të thotë, do t'ju ndihmojë të mos humbni kohë: Dëshironi të luani një video? Do të Dëshironi të lexoni një dokument PDF? Do të Dëshironi të shijoni fotografitë që keni bërë gjatë ekskursionit tuaj sot? Do të Aq e thjeshtë. Dhe kur një produkt është i thjeshtë për tu trajtuar dhe funksionon në mënyrë të përsosur, ata gjithmonë kanë atë shtesë që e bën atë të mrekullueshëm. Përveç kësaj, çmimi i tij nuk është i tepruar. Në Amazon mundeni gjeni për 60 euro - Gjithmonë flasim për versionin 64 GB.

Transcend JetDrive Go 500S
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
60
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Shpejtësi
  Redaktori: 90%
 • përdorshmërisë
  Redaktori: 98%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër të Transcend JetDrive Go 500

rekuizitë

 • Shpejtësi e mirë transmetimi
 • Makinë e lehtë
 • Shkarkoni foto në Instagram
 • Aplikacion falas për menaxhimin e përmbajtjes
 • Përfshin mbrojtës portesh
 • Ju lejon të shikoni përmbajtje direkt nga aplikacioni: video, foto dhe dokumente
 • I pajtueshëm me pajisjet me iOS 9.0 dhe më të ri

Contras

 • Madhësia disi e zvogëluar

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.