"Carpool Karaoke" vjen në Apple Music si një program ekskluziv

carpool-karaoke-mollë-muzikë

Ndoshta pak njerëz në Spanjë e dinë se për çfarë do të flasim. "Carpool Karaoke" është një program i veçantë në të cilin gjatë një udhëtimi me makinë, duke dëgjuar të gjitha llojet e muzikës, një intervistues mjaft karizmatik me emrin James Corden interviston në një mënyrë delikate dhe mjaft personale te njerezit e famshem. Një nga të ftuarit e fundit në "Carpool Karaoke" ka qenë Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, e cila e quan veten të shpejtë dhe të lehtë. Apple donte të shpërblente James Corden, dhe ka nënshkruar një kontratë ekskluzive për transmetimin e përjavshëm "Carpool Karaoke" në Apple Music.

Kjo është lëvizja e fundit e çuditshme e Apple për t'i dhënë Apple Music një shtytje të vogël, dhe në të vërtetë është mjaft interesante. Programi është shumë interesant, megjithëse do të kërkojë njohuri në anglisht nëse duam të kuptojmë intervistat. Në to, Justin Bieber, Elton John dhe madje anëtarët e Red Hot Chili Peppers janë hapur. Pa dyshim, përmbajtja cilësore që arrin në Apple Music në mënyrë që pajtimi në muzikën streaming të Apple të fillojë të ketë më kuptim dhe të mos zgjedhë konkurrencën siç është Spotify Premium (e të cilit unë jam një përdorues besnik).

Realiteti është se pothuajse çdo episod i "Carpool Karaoke" bëhet një video virale në YouTube, madje edhe Steve Wonder ka luajtur harmonikën në atë SUV. Eddy Cue i Apple ka thënë se kompania e do muzikën, dhe "Carpool Karaoke" është një mënyrë argëtuese dhe unike për të arritur audiencat e të gjitha moshave, një shoqërim perfekt i Apple Music. Ne nuk e dimë se në çfarë mënyre ata e kanë trajtuar ekskluzivitetin, pasi CBS do të vazhdojë prodhimin e shfaqjes, kështu që përkundrazi, ajo që duket është se Apple Music ka punësuar intervistuesin, jetën e vërtetë të partisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.