Karikim i shpejtë dhe i përballueshëm me këto kabllo dhe karikues nga UGREEN

Ne pothuajse mund ta marrim të mirëqenë që iPhone i ardhshëm nuk do të ketë një karikues në kutinë, kështu që kërkimi i një alternative më të volitshme se ajo e Apple është e domosdoshme. Ky karikues dhe kabllo UGREEN do t'ju lejojë të rimbushni shpejt iPhone, iPad dhe iPad Pro për shumë më pak para.

Mbushës i shpejtë 18W

Karikuesi që është i përfshirë në kutinë e iPhone 11 Pro dhe Pro Max, si dhe ai që vjen me iPad Pro 11 dhe 12,9 inç ka një fuqi karikimi prej 18W dhe është e llojit të Dorëzimit të Energjisë USB-C. Pikërisht të njëjtat specifikime kanë këtë karikues UGREN që do t'ju lejojë të rimbushni shpejt (50% në 30 minuta) çdo iPhone të përputhshëm, si dhe çdo model iPad Pro.

Isshtë gjithashtu i pajtueshëm me çdo model tjetër iPhone që nuk mbështet karikimin e shpejtë, por në këtë rast do të kryejë një karikim normal, të ngjashëm me atë që merrni kur përdorni karikuesin konvencional iPad dhe një kabëll normal USB. Sigurisht ka të gjitha masat e nevojshme mbrojtëse, dhe kur zbulon se iPhone është plotësisht i ngarkuar, ai është në punë për të shmangur dëmtimin e baterisë.

Çmimi i saj është 11,99 € në Amazon (lidhje) por nëse përdorni kodin FLRNKQ3A çmimi do të ulet në 10,79 € (e vlefshme deri më 31 gusht)

Kabllot e dorëzimit të energjisë USB-C

Një karikues i shpejtë është i padobishëm nëse nuk keni kabllot e nevojshme. Jo vetëm që duhet të jenë kabllo me lidhje USB-C, por gjithashtu duhet të përmbushë standardin e Dorëzimit të Energjisë në mënyrë që ata të mund të mbajnë të gjithë fuqinë e nevojshme të karikimit në pajisjen tonë. Dhe nëse ato kabllo janë bërë prej najloni të thurur, atëherë më mirë sesa më mirë, madje duket se Apple do të zgjedhë tashmë këtë lloj kabllosh në gjeneratën e ardhshme të iPhone.

Ky kabëll USB-C në Rrufe është perfekt për çdo pajisje Apple me këtë konektor, dhe sigurisht që mbështet Dorëzimin e Energjisë. Lidhësi i tij i Rrufesë është me kënd, i cili është shumë i rehatshëm për shumë situata dhe parandalon që kablli të përkulet në kryqëzimin me lidhësin, shkaku i thyerjes së kabllove.

Kablli UGREEN USB-C në Rrufe është në dispozicion në Amazon në gjatësi 1 metër për 15,99 € (lidhje) dhe 2 metra për 16,99 € (lidhje) Me kodin IP9SWZIE kablli 2 metra zvogëlohet në 15,29 € (deri më 31 gusht)
.

Me të njëjtat karakteristika kemi kabllon USB-C në USB-C, të nevojshëm për iPad Pro ose Apple MacBook, pasi që ka një fuqi maksimale karikimi prej 60W. Ai gjithashtu ka lidhësin këndor USB-C, i cili e bën atë shumë të ngjashëm me Apple MagSafe të vjetër, dhe jashtëzakonisht i rehatshëm për t'u përdorur në iPad Pro me ose pa Tastierë Magjike, ose në laptopët tanë.

Kabllo UGREEN USB-C në USB-C për Dorëzimin e Energjisë është në dispozicion nga Amazon në gjatësi 0,5 metër për 6,99 € (lidhje), 2 metra për 10,99 € (lidhje) dhe 3 metra për 12,99 € (lidhje) Për më tepër, nëse përdorni kodin NRLZUBJA, kablli 0,5 metër zvogëlohet në 6,29 € (deri më 31 gusht). 

UGREEN gjithashtu ka një kanal Telegram ku mund të shihni ofertat e tij në Spanjë dhe Itali (lidhje)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.