Karikim i shpejtë për Apple Watch Series 7 me karikues të pajtueshëm me protokollin e dorëzimit të energjisë në USB ose të Apple -it

Karikim i shpejtë i Apple Watch

Një nga risitë që shtohet gjithashtu në Serinë Apple Watch 7 që kanë filluar shitjen sot është ngarkimi i shpejtë. Ky ngarkim kërkon disa minimume që duhen kryer dhe kryesisht problemi ishte në kabllon e karikimit që më parë përdorte USB A, që tani është USB C, dhe në vetë karikuesin.

Kjo është arsyeja pse kompania shpjegon kërkesat e nevojshme për të kryer këtë ngarkesë me një shpejtësi më të madhe. Në këtë kuptim, ata përdorues që kanë ngarkues zyrtarë të Apple me lidhje USB C mund ta bëjnë këtë me çdo model. Ata që nuk i kanë këto ngarkues zyrtarë të Apple do të varen nga protokolli i Dorëzimit të Fuqisë USB nga modelet 5W.

Ata nga Apple duhet të kenë të paktën një fuqi prej 18W për të qenë në gjendje të ofrojnë këtë ngarkesë të shpejtë në orët e reja, ato që nuk janë zyrtare nga Apple do të duhet të kenë protokollin e dorëzimit të energjisë USB (USB-PD) për të qenë në gjendje të ofrojë këtë pagesë që ofron një ngarkesë prej 80% të baterisë totale në vetëm 45 minutaMe Gjëja e rëndësishme këtu është që ne të përdorim kabllon e vet që shtohet në kutinë e orës dhe një nga këta karikues.

Përsëri duhet ta themi atë këto ngarkues nuk janë të përfshirë në kuti të orës së re, por është e mundur t'i blini ato në dyqanet e Apple. Ne e konsiderojmë këtë manovër vërtet të pafat edhe pse jemi të kënaqur me faktin se ata më në fund shtojnë USB C në lidhjen kabllore. Apple gjithashtu shpjegon se karikimi i shpejtë për Apple Watch Series 7 nuk është i disponueshëm në Argjentinë, Indi ose Vietnam, por nuk ofron një shpjegim për këtë kufizim në këto tre vende.

Nga ana tjetër, këshilla këtu është që të përdorni ngarkues "gati" për të karikuar pajisjet tona. Mos harroni se ka ngarkues cilësor në treg me çmime të arsyeshme, nuk keni pse të blini nga Apple nëse nuk dëshironi, por Ju lutemi përdorni një karikues dhe kabllo karikimi me certifikata sigurie për të shmangur problemet. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.