Karikimi me valë magnetik Choetech ofron karikimin Magsafe me çmimin më të mirë

Kuti karikuesi Choetech MagSafe

Në tregun e palëve të treta për karikimin magnetik në iPhone 12, 12 Pro dhe 12 Pro Max të ri gjejmë një larmi të gjerë produktesh. Në këtë kuptim, duhet thënë se jo të gjitha bazat e karikimit pa tel janë të vlefshme për MagSafe dhe në këtë Choetech bëri një hap të rëndësishëm me këto dy pajisje pa tel që ne ndajmë me ju sot.: mbajtësja e karikuesit pa tela magnetike dhe karikuesi pa tela magnetik MagLeap.

Kur flasim për karikimin e një pajisjeje si iPhone, shumë gjëra duhet të merren parasysh dhe është se nuk është aspak mirë të lidhësh ndonjë ngarkues me smartphone ... Duhet të jemi të kujdesshëm me të dhe sigurohuni që ky karikues nuk do të na e skuqë telefoninKjo sigurisht nuk ndodh me Choetech pasi ata kanë prodhuar pajisje shtesë për iPhone (ndër pajisjet e tjera Apple dhe jo-Apple) për shumë vite.

Por le të shkojmë në pjesë. Dhe është se këto pajisje që ndajnë një ngarkesë me teknologjinë MagSafe janë mjaft të ndryshme nga njëri-tjetri. Para së gjithash kemi Choetech T575-F e cila është një bazë karikimi dhe karikimi njëkohësisht, njëkohësisht pozitive që është në përputhje me ngarkesën Qi dhe që padyshim që përshtatet në pjesën e bazës së këtij ngarkuesi. Ne kemi el Choetech T517, i cili është një karikues më i thjeshtë dhe me faktorin e formës që ka bazën zyrtare të karikimit të Apple, MagSafe.

Baza 2-në-1 Mbështetëse magnetike e karikimit pa tel

Karikues Choetech MagSafe

Personalisht duke folur, mund të them se është karikuesi që më pëlqen më shumë nga këta të dy. Isshtë një bazë karikimi që na lejon të karikojmë iPhone të pajtueshëm me MagSafe dhe në të njëjtën kohë çdo pajisje tjetër të pajtueshme me karikimin Qi. Kjo pasi në pjesën bazë shton opsionin e karikimit dhe në krye një magnet që bën të mundur karikimin e iPhone 12.

në të vërtetë Ne nuk po shikojmë produkte që janë të çertifikuar për karikimin e Apple MagSafe por ato me të vërtetë funksionojnë në mënyrë perfekte në këto pajisje. Mund të themi se ato janë një imitim i ngarkesës që Apple ofron me një çmim shumë më të rregulluar.

Specifikimet kryesore të bazës T575-F

Karikues Choetech MagSafe

Gjëja e parë që duam të themi është se është një bazë vërtet e sigurt e karikimit Ne nuk do të kemi probleme të çfarëdo lloji dhe është se ai mbulon çertifikatat e sigurisë ETL, FCC, CE dhe RoHS. Kjo bazë karikimi ka një fuqi maksimale hyrëse ndërmjet 5-12 V dhe 2 A, për daljen siç kemi thënë më parë Shkon deri në 15 W por vetëm për iPhone 12 pasi që për bazën e ulët Qi prodhimi maksimal është 5W.

Kjo bazë Choetech është në dispozicion në dy ngjyra, e zezë dhe e bardhë. Ofron një anim me kënd rreth 45 ° kështu që ju mund ta shihni pajisjen ose ta përdorni atë ndërsa po karikohet, e vetmja gjë që duhet të mbani mend është se baza nuk është aq e rëndë sa ta hiqni me një dorë ose më mirë, magnet atë është i fuqishëm kështu iPhone ynë do të jetë i bashkangjitur mirë ndërsa po karikohet.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Çfarë shtohet në kutinë e kësaj baze Choetech

Karikues Choetech MagSafe

Një avantazh tjetër i këtij karikuesi është se shton gjithçka që na duhet për ta përdorur, jo siç po bën Apple kohët e fundit me çështjen e lidhjeve mur. Në këtë rast baza 2-në-1 Shtoni kabllon e karikimit USB C në USB C dhe një përshtatës muri PD për të qenë në gjendje të karikoni pajisjet tona pa qenë nevoja të blini ndonjë gjë tjetër. Sigurisht, ne gjithashtu gjejmë broshurat me garancinë dhe udhëzimet për përdorim.

Në të zezë ose më mirë gri hapësirë ​​që kemi në këtë mostër është e bukur dhe Dizajni i këtij karikuesi është me të vërtetë funksional dhe i rregulluar në çmimin e tij duke marrë parasysh që është jashtë kutisë dhe përdoret. Ne jemi të sigurt që shumë përdorues do t'i zgjedhin ata për të karikuar iPhone 12 të tyre të ri.

Karikues Choetech MagSafe

Karikues pa tela magnetik Choetech MagLeap

Karikues Choetech MagSafe

Nga ana tjetër kemi ngarkuesin magnetik që nëse mund të themi se është një ftesë për atë që ofron Apple. Në këtë rast është një karikues që mund të jetë i dobishëm për të gjitha pajisjet e ngarkuara me Qunë pasi që është vetëm mbi tryezë, është e sheshtë. Ka një magnet si modeli i mëparshëm i karikuesit, por në këtë rast do të funksionojë vetëm me modelet iPhone 12, iPhone 11 Pro, iPhone 12 Pro Max dhe iPhone 12.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Ngarkesa gjithashtu ka 15 deri në 2,5 W të fuqisë maksimale dhe kjo do të varet nga foleja e murit që përdorni. Në këtë rast, adaptori i rrymës për murin i shtohet edhe bazës së karikimit dy në një, kështu që është thjesht ta heqësh nga kutia dhe të fillosh të punosh.

Mos harroni se karikuesi Apple nuk ofron lidhësin e baletit kështu që duhet ta blini veçmas nëse nuk e keni. Logjikisht, masat e sigurisë së këtij ngarkuesi janë të shkëlqyera, si ajo e bazës së mëparshme, ofron mbrojtje ndaj ngrohjes gjatë karikimit dhe të gjitha çertifikatat e sigurisë ETL, FCC, CE dhe RoHS.

Karikues Choetech MagSafe

Mendimi i redaktorit

Të dy karikuesit ofrojnë siguri të mirë të karikimit, ne i kemi përdorur për një kohë dhe ato rekomandohen vërtet nëse jeni duke kërkuar një karikues. i pajtueshëm me ngarkimin MagSafe të iPhone 12 tuaj por ju nuk doni mollën zyrtare.

Avantazhi në këto është se shton gjithçka që ju nevojitet për të karikuar pajisjet tuaja jashtë kutisë dhe ky për ne është një avantazh i madh ndaj Apple. Logjikisht, mungesa e çertifikimit MagSafe mund të shkaktojë dyshime, por Choetech është një firmë e provuar dhe në këtë kuptim nuk do të kemi probleme të çdo lloji.

Me siguri ka përdorues që nuk do të vërejnë dhe me siguri ka përdorues që tashmë kanë shijuar produktet e kësaj kompanie për një kohë të gjatë, në të dy rastet duhet thënë se secili është i lirë të bëjë atë që dëshiron dhe të blejë produktet që ai duan të ngarkojnë pajisjet e tyre, por gjithmonë me sigurinë minimale të mundshme. Pajisjet duhet të mbrohen.

Karikuesit MagSafe Choetech
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
27,16 a 43,62
 • 100%

 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 95%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • Projektimi dhe cilësia e materialeve
 • Karikim pa tel për iPhone 12 MagSafe të përputhshëm
 • Nxirrni nga kutia dhe mund të karikoni, shtoni nga kablloja në lidhësin e murit
 • Vlera e parase

Contras

 • Porta e karikimit 2 në 1 duhet të jetë pak më e rëndë që të mund të hiqni iPhone pa përdorur të dyja duart

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.