Aukey paraqet 5 karikues të rinj inteligjentë për iPhone dhe MacBook

Zbulimi dinamik i Aukey

Dy vjet më parë, Apple miratoi karikim i shpejtë në iPhone, si karikimi pa tel, kur shumica e prodhuesve të Android e kishin ofruar atë për një kohë të gjatë. Sidoqoftë, përkundër ofrimit të një sistemi të karikimit të shpejtë, nuk ishte deri në fillimin e iPhone 11 Pro që karikuesi ndryshoi në mënyrë që të përfitonte prej tij.

Të dy iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max vijnë me një Mbushës i shpejtë 18W, një vendim që duhet të ishte marrë më parë, por të gjithë e dimë se si është Apple. Nëse nuk planifikoni të rinovoni iPhone tuaj për gamën Pro, ju po kërkoni një karikues të ri me disa porta ose keni humbur atë që keni pasur, opsionet që Aukey na ofron janë më të mirat në treg.

Blerja e një karikuesi nuk është një detyrë e lehtë dhe duhet t'i kushtojmë pak kohë, nëse nuk duam të mërzitemi. Dhe unë them një mospëlqim, sepse nëse zgjedhim karikuesit kinezë, ka më shumë gjasa që me kalimin e kohës, edhe karikuesi edhe pajisja jonë të ndalojnë së punuari.

Po ashtu, nëse dëshironi përfitoni nga karikimi i shpejtë i iPhone, opsionet që vijnë nga lindja janë edhe më të rrezikshme. Aukey sjell për ne një gamë të re karikuesish me funksionin Dynamic Detect, një funksion që është përgjegjës për dhënien e të gjithë fuqisë së ngarkuesit në portet që po përdoren.

Funksioni Dynamic Detect optimizon shpërndarjen e energjisë në portet e karikimit, në mënyrë që karikuesi të ofrojë një fuqi totale prej 30W në të gjitha portat që ka për sa kohë që ne kemi lidhur vetëm një pajisje. Nëse lidhim dy, fuqia e karikimit do të shpërndahet sipas kësaj të vendosur në ngarkues.

Me një shembull do t'i kuptojmë ato më lehtë. Nëse kemi një karikues me dy porta karikimi, USB-C 18W dhe USB-A 12W, karikuesi ka një fuqi totale prej 30W, por në realitet ai mund të ofrojë vetëm një fuqi maksimale prej 18W, edhe nëse vetëm porti po përdoret fuqi më e lartë. Me Dynamic Detect kjo nuk ndodh pasi ngarkuesi është në gjendje të caktojë 30W në të gjitha portat kur po përdoret vetëm një port.

Kjo veçori e re e karikuesve të prodhuesit Aukey gjendet si në karikuesit e prodhuesit 30W ashtu edhe në 60W. Më poshtë po ju tregojmë të gjithë ofertën e Karikuesit Aukey me Dynamic Detect aktualisht të disponueshëm në treg.

Karikuesit inteligjentë Aukey me Zbulimin Dinamik

Aukey PA-D1 30W

Aukey PA-D1

Karikues 30w me funksionin Zbulo Dinamik, me dy porta dalje: USB-C dhe USB-A. Me një fuqi 30W ne mund të karikojmë çdo pajisje të pajtueshme me karikimin e shpejtë në më pak kohë, qoftë iPhone apo ndonjë smartphone tjetër i pajtueshëm. Isshtë gjithashtu i pajtueshëm me Nintendo Switch dhe MacBooks, megjithëse nuk është opsioni më i mirë. Karikuesi 3oW i Aukey me Dynamic Detect ka një çmimi prej 30,99 euro.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D2 36W

Aukey PA-D2

Nëse në shtëpinë tonë kemi miratuar tashmë lidhjen USB-C në të gjitha pajisjet, modeli Aukey PA-D2 mund të jetë opsioni më i mirë për t'u marrë parasysh. Ky karikues na ofron një Energji 36W përmes dy portave USB-C.

Ky model është i pajtueshëm me çdo pajisje që mbështet karikimin e shpejtë, përveç Nintendo Switch dhe MacBook Air, edhe pse ashtu si në rastin e mëparshëm, koha e ngarkimit do të jetë më e gjatë. Aukey PA-D2 ka çmim 32,99 euro.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D3 60W

Aukey PA-D3

Aukey vë në dispozicionin tonë karikuesin PA-D3, një karikues që na ofron një Energji 60W përmes dy portave: USB-C dhe USB-A. Nëse përdorim të dy portat së bashku, ngarkesa do të shpërndahet si më poshtë: 45W për USB-C dhe 15W për USB-A. Nëse përdorim vetëm portën e karikimit USB-C, fuqia që do të na ofrojë do të jetë 60W.

Falë 60W energji, ne mund ta përdorim atë për të karikuar MacBook tonë pa probleme, diçka që nuk ndodh me modelet e mëparshme. Karikuesi 60W i Aukey ka një çmim prej 49,99 euro në Amazon.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D4 60W

Aukey PA-D4

El Aukey PA-D4 na ofron një lidhje të vetme USB-C dhe një fuqi prej 60WFuqia ideale jo vetëm për të karikuar MacBook Air tuaj, por gjithashtu ju lejon të karikoni MacBook Pro në një mënyrë të dedikuar, duke qenë një alternativë e shkëlqyeshme ndaj karikuesit zyrtar për MacBook që Apple na ofron.

Ne gjithashtu mund ta përdorim atë për të karikuar iPhone tonë, smartphone të pajtueshëm me ngarkesë të shpejtë, Nintendo Switch ... 4W Aukey PA-D60 ka një çmim prej 34,99 euro në Amazon.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D5 60W

Aukey PA-D5

Aukey PA-D5, është modeli që ndërthur më të mirën nga të gjitha modelet e mëparshme pasi që na ofron një Energji 60W përmes dy portave USB-C. Nëse përdorim vetëm një port, fuqia e ofruar nga ngarkuesi është maksimumi, që është 60W. Por ne e përdorim atë së bashku, fuqia e karikimit shpërndahet 45 / 15W.

Ky karikues është ideal për karikoni rregullisht MacBook / MacBook Pro dhe nëse gjithashtu kemi nevojë të karikojmë iPhone, iPad ose ndonjë smartphone tjetër të pajtueshëm me karikim të shpejtë. Aukey PA-D5 ka një peshë prej 181 gramë dhe dimensione prej 11 × 7,5 × 3,5 mm. Ka një çmim prej 59,99 euro në Amazon,

Nuk u gjet asnjë produkt.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.