Karikues rambo për të gjitha nevojat

Me numrin e pajisjeve elektronike që kemi në shtëpi, secila me nevoja të ndryshme për karikim, nganjëherë është e vështirë të zgjedhësh cilin ngarkues të marrësh në një udhëtim ose të përdorësh në zyrë. Ne ju tregojmë tre karikues Rampow që përshtaten me gjithçka që ju nevojitet.

Dorëzimi i energjisë USB-C 36W

Ky është karikuesi ideal për çdo përdorues të Apple, sepse me dy portat e tij USB-C ata mund të rimbushin praktikisht çdo pajisje që keni të asaj marke. Me një fuqi totale prej 36W dhe i pajtueshëm me standardin Power Delivery 3.0, ky karikues ju lejon të rimbushni dy pajisje njëkohësisht, me një fuqi maksimale për port 18W. Kjo do të thotë që ju mund të rimbushni iPhone tuaj duke përdorur karikim të shpejtë (50% në 30 minuta) dhe në të njëjtën kohë të rimbushni iPad Pro ose dy iPhone duke përdorur karikim të shpejtë.

Sigurisht që është i pajtueshëm me çdo iPhone ose iPad edhe nëse nuk kanë karikim të shpejtë, pasi ngarkuesi është përgjegjës për rregullimin e energjisë së daljes në nevojat e pajisjes që lidhni. Dhe nëse përdorni vetëm një port karikimi, ju lejon të rimbushni edhe një MacBook Retina ose MacBook Air pasi lejon një fuqi deri në 30W në një port të vetëm USB-C.

Nëse krahasojmë madhësinë e tij me atë të ngarkuesit 18W të iPad Pro ose iPhone 11 Pro (në të majtë) ose me ngarkuesin e MacBook Air (në të djathtë) ne shohim se ai është një karikues shumë kompakt, dhe që praktikisht në të njëjtën madhësi na ofron dy porta USB-C. Prandaj është ideale që gjithmonë ta mbani atë në çantën tuaj të shpinës ose në udhëtimet tona.

Çmimi i tij është gjithashtu me të vërtetë tërheqës: 20,99 € në Amazon (lidhje). Deri më 16 gusht çmimi i tij ulet në 13,64 € duke përdorur kuponin SD8VKNQB.

USB-C PD 3.0 dhe USB QC 3.0 36W

Karikuesi i dytë për të cilin duam të flasim kombinon një lidhje USB-C Power Delivery 3.0 me një tjetër USB-C Charge Quick 3.0 dhe një fuqi totale prej 18W. Lidhja USB-C ka të njëjtat karakteristika për të cilat kemi folur më parë, dhe ju lejon të karikoni shpejt iPhone tuaj, të rimbushni një iPad Pro ose ndonjë iPhone ose iPad tjetër. Për më tepër, nëse përdorim vetëm atë port USB-C, mund të rimbushim një MacBook dhe MacBook Air falë daljes së tij prej 30W.

Porta tjetër me lidhje USB-A është në përputhje me Quick Charge 3.0, një sistem i karikimit të shpejtë që është i pajtueshëm me smartphone të markave të tjera të tilla si Samsung dhe Huawei. Sigurisht që ne gjithashtu mund të rimbushim pajisje të tjera pasi ajo rregullon fuqinë e karikimit në pajisjen që ne kemi lidhur.

Çmimi i saj është 22,99 € në Amazon (lidhje), por nëse përdorim kodin I7AXQC5L çmimi i tij ulet në 13,79 € deri me 16 gusht.

Karikim i shpejtë USB 3.0 39W

Për ata që nuk kanë nevojë për portat USB-C, Rampow gjithashtu na ofron një karikues me dy porta USB-A Quick Charge 3.0 dhe një fuqi maksimale totale prej 39W. Ne mund të rimbushim shpejt çdo pajisje të pajtueshme me standardin Quick Charge 3.0, ose ndonjë tjetër falë rregullimit të energjisë së daljes.

Çmimi i saj është 21,99 € në Amazon (lidhje). Deri më 16 gusht, kodi 4ZB62GSO na lë në 13.19 €.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.