Karikuesi MagSafe Duo tani në shitje në Apple Store

MagSafe Duo Një nga risitë që Apple paraqiti në befasi gjatë ngjarjes së iPhone 12 të ri ishte sistemi MagSafe, me pajisje shtesë përfshirë MagSafe Duo, një karikues udhëtimi për iPhone dhe Apple Watch që tani është i disponueshëm për blerje në Apple Store.

Apple prezantoi karikuesin MagSafe Duo me iPhone të ri tetorin e kaluar, duke njoftuar shitjen e tij për muajt e ardhshëm. Pa njoftim paraprak sot ajo është shfaqur direkt në Apple Store për të qenë në gjendje ta blejë atë, për momentin vetëm në dyqanin online Apple, megjithëse pritet që së shpejti të arrijë në dyqanet fizike. Me një çmim prej 149 €, është një karikues i projektuar për tu marrë në një udhëtim falë sistemit të tij të palosjes që ju lejon të në një pajisje të madhe sa një portofol ju mund të rimbushni iPhone dhe Apple Watch tuaj në të njëjtën kohë, duke përdorur një kabllo të vetme dhe një karikues të përshtatshëm.

Pikërisht për çështjen e karikuesit është polemika, pasi që edhe pse sistemi MagSafe lejon një karikim më të shpejtë deri në 15W në iPhone 12 të ri, kjo dyshe MagSafe lejon vetëm deri në 14W më së shumti, dhe atë duke përdorur ngarkuesit e pajtueshëm të më shumë se 27W. Nëse përdorim karikuesin 20W që Apple rekomandon për sistemin MagSafe, do të marrim një karikim maksimal prej 11W. Isshtë e vërtetë që karikimi pa tel nuk është shumë i shpejtë për momentin dhe se ndryshimi midis 15 dhe 14W vështirë se do të vërehet, madje edhe midis 15 dhe 11W, por është kurioze që një karikues i këtij çmimi të mos përfitojë nga maksimumi karikim i mundshëm për iPhone 12 të ri.

MagSafe Duo me iPhone dhe Apple Watch

Edhe më e diskutueshme është se karikuesi 149 € nuk përfshin një përshtatës të rrymës, të cilën do të duhet të blejmë veçmas, dhe që mund të na kushtojë midis 25 € (ngarkues 20 Apple) ose 55 € (ngarkues 30 Apple Apple). Importantshtë e rëndësishme të mbani mend se edhe pse prodhuesit e tjerë mund të ofrojnë karikues të pajtueshëm, specifikimet janë shumë specifike dhe për momentin nuk dimë të ketë ndonjë të disponueshme, megjithëse shpresojmë që ato të mbërrijnë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.