FamilyCharger është një karikues i vetëm për pesë pajisje të njëkohshme

Ne i duam bateritë, në fakt bateritë pothuajse duken si diçka nga shekulli i kaluar. Sidoqoftë, e gjithë kjo çon në një problem të lehtë, veçanërisht kur ngarkoni. Tani nuk kemi pothuajse asnjë hapësirë ​​në zyrat tona dhe tavolinat e shtratit për aq shumë pajisje që kanë nevojë për dozën e saj ditore të elektroneve.

Elevation Lab ka pasur një ide të mrekullueshme që ka filluar të tregtojë një karikues të fuqishëm me një kabllo që është në gjendje të karikojë gjashtë pajisje në të njëjtën kohë, ju imagjinoni? Le të hedhim një vështrim në këtë produkt të ri kurioz që do të na nxirrte nga më shumë se një telashe në një mënyrë të thjeshtë.

Artikulli i lidhur:
FaceApp është aplikacioni që ju kthen në një plak me një fotografi

Ajo që është e vështirë për mua të kuptoj është se si nuk i ka ndodhur dikujt më parë, ka gjëra të ngjashme në treg për disa kohë, por jo aq efektive, të fuqishme dhe të gjithanshme sa kjo, dhe realiteti është se çmimi nuk është në të gjitha të paarsyeshme duke marrë parasysh aftësitë e tyre. Si mund të ishte ndryshe, Elevation Lab ka vendosur që emri i produktit të jetë FamlyCharger, një sistem me shumë ngarkesa që nuk është i përqendruar në një lloj të vetëm të lidhjeve por është i gjithanshëm në sajë të kabllit të shumëfishtë që nga ana e tij ka disa sisteme të ndryshme.

Këto kabllo janë mbledhur në një kabllo të vetme, secila prej kabllove është në gjendje të marrë 2.4A individualisht, më shumë se sa për një ngarkesë standarde. Për këtë përdor një furnizim me energji elektrike deri në 65W, një kabëll USB-C, një kabllo microUSB dhe tre kabllo Lightning, Me vendosmëri më të përfituarit nga kjo çështje janë pikërisht përdoruesit e iOS. Ka pajisje të tjera siç janë "lidhjet kabllovike" silikoni në mënyrë që ta vendosim në tavolinë. Më e mira është çmimi, 50 dollarë nëse zgjedhim vetëm kabllon e shumëfishtë me lidhje USB-A, ose 75 dollarë nëse zgjedhim të shtojmë furnizimin me energji elektrike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   mali dijo

    Më dhemb shpirti që titulli i artikullit nuk është "një karikues i vetëm për t'i karikuar të gjithë"