Mbushësit e rinj MagSafe mbërrijnë, përpara iPhone

MagSafe Somethingshtë diçka që ata prej nesh që kanë punuar me produktet e Apple për një kohë e dinë mjaft mirë. Debutoi si një tipar jashtëzakonisht i rehatshëm MacBook, pasi magnetizoi një karikues të pronarit që parandalonte rënien e pajisjes dhe ruante prishjen në portën e lidhjes.

Kjo MagSafe e famshme u zhduk me ardhjen e USB-C në gamën e MacBook, megjithatë, në Apple nuk mund të hiqni dorë kurrë nga një teknologji për të vdekurit. Karikuesi i ri MagSafe dhe aksesorët e pajtueshëm të Apple tashmë po arrijnë tek përdoruesit, shumë kohë përpara iPhone-ve të tyre të pajtueshëm. Le të hedhim një vështrim në këtë produkt të veçantë.

Në thelb ajo që kemi është një karikues wireless magnetik dhe me tel, një hibrid midis një karikuesi Qi dhe një karikimi tradicional kabllor. Si avantazh, ne do të jemi në gjendje ta karikojmë ndërsa e përdorim ose flasim në telefon, megjithatë, Unë nuk gjej shumë ndryshim në lidhje me një ngarkesë tradicionale përmes kabllit. Imagjinoj se ky është fillimi i fushatës së Apple për të hequr portat fizike nga iPhone.

Do të kishte qenë një detaj i vërtetë për Apple që ta përfshinte atë në kuti, Ne imagjinonim se nuk përshtatet në atë "zarf" të vogël në të cilin duket se iPhone 12 do të dorëzohet së shpejti. Nga rruga, më 23 keni një takim me ne për zhbllokimin dhe përshtypjet e para.

Artikulli i lidhur:
Zhbllokimi i parë i iPhone 12 Pro

Ne gjithashtu mund të shohim në këtë video disa pajisje të tilla si Silicone Case që do të na ndihmojë të ngarkojmë adaptorët MagSafe. Dhe është që kompania Cupertino ka eleminuar shumë nga mbulesat e saj në një goditje dhe tani i ka bërë ato të gjitha të përputhshme me ngarkesën MagSafe për sa i përket iPhone 12.

Ju kujtojmë se kjo MagSafe, e cila tashmë mund të gjendet për rreth 45 €, nuk përfshin karikuesin Asnjëra, kështu që duhet të vendosni të paktën 25 € në Apple Store dhe shakaja do të jetë rreth 70 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.