Karikuesit më të mirë USB-C që mund të blini për iPhone 12

Ngarkuesit e mollës

Kompania Cupertino edhe një herë na ka vënë në një polemikë të cilës një ditë pa dyshim do t’i kushtojmë një postim, ndërkohë, e vetmja gjë që na mbetet është se si ju japim gjithmonë një dorë për të gjetur zgjidhje për këtë problem që mollë ka krijuar, atë të karikuesve USB-C për iPhone.

Këto janë alternativa më e mirë për ngarkuesin USB-C të Apple për të qenë në gjendje të karikoni iPhone tuaj të ri 12, ose çfarëdo që dëshironi. Ne ju sjellim një përzgjedhje të mirë të karikuesve me çmimin më të mirë që do t'ju lejojë të harroni shpejt se keni shpenzuar gati € 1.000 në një pajisje që vjen pa ngarkues.

Detaje për t'u marrë parasysh para blerjes

Për të filluar, ne do të flasim për një veçori, veçanërisht nëse keni blerë një iPhone 12 në ndonjë nga variantet e tij. Ne flasim për faktin se iPhone 12 nuk ka një karikues të integruar në kutinë e tij, por integron një kabëll USB-C në Rrufe.

Problemi është se shumica dërrmuese e përdoruesve kanë karikues normal USB, si ai deri vitin e kaluar Apple ishte ende duke përfshirë iPhone 11, domethënë vetëm iPhone 11 Pro përfshinte një karikues USB-C.

Tani e gjeni atë iPhone juaj i ri vjen me një kabllo USB-C në Rrufe dhe ju keni vetëm karikues USB-A, Një problem i vërtetë që ne do të zgjidhim me koston më të ulët të mundshme, ne kemi ardhur për t'ju ndihmuar pa zhurmë të mëtejshme dhe t'ju ofrojmë një grusht të mirë të karikuesve USB-C, por së pari do të duhet të mësojmë disa koncepte që ndoshta deri në tani nuk ishe ndalur së menduari.

IPhone 12 Pro ka dy lloje të karikimit, siç është zakon që nga ardhja e iPhone X, dhe ato janë si më poshtë:

 • Karikim i shpejtë përmes kabllit USB-C deri në 20W
 • Karikim i shpejtë wireless Qi deri në 15W
 • MagSafe karikon deri në 15W

MagSafe

Ne do të gjejmë shumë karikues të ndryshëm në treg, por do të ishte absurde për ne të vëmë bast për ngarkues me më shumë se 20W dhe sidomos duhet të theksojmë se karikimi i shpejtë mund të stresojë baterinë dhe të shkaktojë konsum më të madh, kështu që Ne rekomandojmë të përdorni një kapacitet më të ulët të ngarkesës nëse zakonisht e bëjmë atë brenda natës. Ndërkohë, ne do të bëjmë një listë të karikuesve që do të porositen bazuar në çmim, nga më e ulta te më e larta.

Mbushës USB-C nën 15 €

Kjo është lista e karikuesve që për mua personalisht prodhon më pak besueshmëri, por ne po flasim për produkte që kanë mbështetje të mirë në nivelin e mendimeve prapa.

30W Një

Ne fillojmë me këtë karikues deri në 30W që ka një veçori, ka dy porta USB-A që kanë teknologji QC 3.0 dhe poshtë një Dorëzimi të Energjisë USB-C për të na siguruar pajtueshmërinë maksimale të mundshme. 

Ky karikues është bankë me ngjyra dhe sipas mendimeve ka tendencë të nxehet mjaft, gjë që është një shenjë e keqe dhe mund të na paralajmërojë se mund të mos marrim rezultatet më të mira për sa i përket qëndrueshmërisë. Nga ana tjetër, çmimi është praktikisht i pakonkurueshëm, është e vështirë të gjesh diçka më të lirë në dyqanet e besueshme.

 • BLERJE Mbushës USB-C Onely për 8,99 €

Bazat e Amazonës 15W

Me këtë karikues padyshim që nuk do të zgjedhim fuqinë maksimale të karikimit të iPhone-it tonë, por as 15W nuk është keq, veçanërisht nëse flasim për ngarkesa të gjata natën. Edhe një herë, Amazon lançon produktin e saj për të konkurruar në një treg "me kosto të ulët".

Në këtë rast ne do të jemi në gjendje të blejmë karikuesin në të zezë dhe të bardhë, kjo do të varet nga preferencat tona (gjithmonë më e bardha më mirë) dhe ka një LED të statusit të karikimit. Një alternativë që tejkalon dhjetë euro për shumë pak por që unë kam vendosur ta përfshij sepse bie në çmim dhe oferta të vazhdueshme dhe madje edhe Refurbished.

Ky karikues ka një madhësi mjaft kompakte dhe një nga avantazhet është pikërisht se ne do të kemi garancinë që ofron Amazon për këtë lloj produkti. Ne kemi qenë gjithmonë në gjendje të nxjerrim në pah Amazon në këtë rast për shërbimin e tij të shkëlqyeshëm ndaj klientit.

Këtu kemi hyrë në një grup karikuesish që ofrojnë një hap më tej për nga cilësia dhe që qartë na shtyjnë të mendojmë se karikuesi Apple për 25 € nuk është saktësisht opsioni më i rekomanduar.

 • Nuk u gjet asnjë produkt. Karikuesi Amazon Basics USB-C për 10,75 €

Hapi deri në 18W

Ky karikues Pisen ofron një port USB-A dhe një port USB-C, duke qenë i pajtueshëm me të dy me Qualcomm QC 3.0 dhe Dorëzimin e Energjisë në rastin e USB-C. Ky karikues është relativisht kompakt dhe ofrohet në të bardhë.

Realiteti është se ne jemi akoma larg markave të njohura dhe se ato na ofrojnë një siguri të shtuar. Sidoqoftë, ky karikues Pisen ka mjaft rishikime të mira, dhe ky është një aspekt përcaktues kur blini një produkt të tillë.

 • BLERJE Mbushës Pisen 18W për 11,43 €

Mbushës USB-C nën 25 euro

Tani do të flasim për karikuesit që kushtojnë njësoj ose më pak se ngarkuesi USB-C i Apple dhe që do të na ofrojnë të paktën të njëjtën përvojë.

Ngarkuesit e gjelbër midis 18W dhe 30W

Ne fillojmë me 18W që personalisht më duken më të suksesshmit për të mos stresuar baterinë e iPhone dhe sidomos sepse janë shumë afër ngarkimit maksimal të shpejtë që do të na ofrojë pajisja e ndërmarrjes Cupertino.

Ugreen është një markë mjaft e njohur në sektorin e aksesorëve, dhe na ofron dy karikues me çmime jashtëzakonisht konkurruese, të cilat nga këndvështrimi im, janë më të rekomanduarit për sa i përket çmimit të cilësisë:

 • BLERJE Mbushës Ugreen USB-C 18W për 16,99 €
 • BLERJE Mbushës Ugreen USB-C 30W për 19,99 €

Ne gjithashtu ju lëmë një alternativë shumë interesante sepse ka 36W fuqi maksimale, por gjëja më e mirë është që të ketë tre porta USB-C të ngarkosh disa gjëra në të njëjtën kohë dhe kështu të kursesh hapësirë ​​dhe priza.

 • BLERJE Mbushës Ugreen me tre USB-C për 24,99 €

Mbushës 30 Aukey

Ky karikues Aukey është gjithashtu shumë interesant sepse na ofron një port USB-C dhe një port USB-A. Njëkohësisht do të jetë në gjendje të lëshojë energji prej 12W për USB-A dhe 18W për USB-C.

Aukey është gjithashtu një markë e njohur dhe USB-C ka Dorëzimin e Energjisë, domethënë do t'i japë pajisjes ngarkesën që i nevojitet.

 • Nuk u gjet asnjë produkt. Mbushës Aukey 30W për 19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   metus dijo

  Epo, atëherë është e qartë për mua që unë mund të përdor karikuesin e brezit tim të parë ipad pro si për iphone 12 pro ashtu edhe për magsafe, siç më tha edhe një nga vajzat e bisedave të mollëve dhe Luis Padilla, por pasi lexova kaq shumë komente koka ime që nuk dallon një volt nga një vat ishte shembur. Faleminderit!!!!! Fantastike, si gjithmonë.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Natyrisht ju mund të !!

 2.   Ramesses dijo

  Ju harroni të thoni se nuk keni nevojë të shpenzoni asnjë euro nëse keni kabllon USB-A në Ligthning, të cilin e kemi nga iPhone 5. Për vite me radhë. Do të ketë njerëz me duar të mëdha, por unë kam pasur iPhone dhe kabllo iPad për vite me rradhë dhe në gjendje të përsosur.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Nëse do të ishte një artikull se si të karikonim iPhone do të kishim harruar, por jo, është një artikull mbi karikuesit USB-C.

 3.   ruben dijo

  Çfarë ngarkuesi të ngadaltë përveç mollës rekomandoni? Të dy kabllot dhe Qi. Nuk mendoj se e thua as në podcast. Pershendetje