NOMAD kuti për iPhone 13, me MagSafe dhe kartë kontakti virtual

Ne testuam kapakët e rinj Nomad Sport Case, i pajtueshëm me MagSafe dhe gjithashtu me një funksion NFC që përfshin një kartë biznesi virtual që mund ta ndani vetëm duke e afruar celularin tuaj me një celular tjetër.

Dizajni dhe tiparet kryesore

Nomad braktis lëkurën, një markë shtëpie prej vitesh, për plastikën. Këto kuti të reja kanë të njëjtin kornizë TPU rreth të gjithë skajit të iPhone, por pjesa e pasme nuk është më në lëkurën e saj karakteristike Horween, por në plastikë me shkëlqim, të përfunduar në ngjyra të ndryshme: gri Lunar, Dune, Ash Green dhe Navy Blue. Këto ngjyra korrespondojnë me ngjyrat e bandave tuaja sportive për Apple Watch, kështu që ju mund të kombinoheni në mënyrë perfekte me iPhone dhe orën tuaj inteligjente. Fundi i kësaj ngjyre është me shkëlqim, diçka që më ngjalli shumë dyshime në lidhje me rezistencën ndaj gërvishtjeve, pavarësisht se Nomad siguron që rezistenca është e lartë. Në të vërtetë, pas disa javësh përdorimi dhe pa kujdes të qëllimshëm, pjesa e pasme e kutisë sime është ende e përsosur.

Një tjetër detaj që ndryshon në mbulesat Nomad dhe që shpresojmë të qëndrojë me butonat e aluminit. Apple e bën këtë në kutitë e tyre prej lëkure, unë nuk njoh ndonjë prodhues tjetër që e bën këtë në kutitë e tyre, dhe jam i kënaqur që Nomad mori vendimin për të përdorur këta butona të rinj metalikë që kanë një ndjesi prekjeje fantastike, me pulsim të shkëlqyer dhe reagime shumë të mira. Thënë kështu, tani e tutje ju dëshironi butona alumini në kapakë.

Sigurisht, ato janë të pajtueshme me sistemin MagSafe, diçka thelbësore sot për të vendosur mbi mbajtjen e një kutie. Ky sistem filloi me shumë dyshime dhe megjithëse mendoj se ka ende një rrugë të gjatë për të bërë, për mua është bërë themelor dhe do ta kisha të vështirë të mbaja një rast që nuk e përfshin. Vendose në mbajtësen e makinës, në karikuesin në tavolinën time, në komodinë, vendos portofolin MagSafe në të… Jo MagSafe, pa Lojë. Gjithashtu nuk e përfshin në asnjë mënyrë, është një kapje shumë e fortë, si ajo që mund të prisni nga kutitë origjinale të Apple. Dhe si me mbulesat e Apple, brenda do të shihni vetëm një shenjë të vogël rrethore në mikrofibër, pa ngjitëse ose sisteme të tjera që do të shihni në prodhues të tjerë.

Kartë biznesi NFC

Mbrojtja dhe dizajni janë dy funksionet kryesore të një kaseje celulare, por Nomad ka shtuar një tjetër që mendoj se është një ide fantastike që nuk e kam parë kurrë më parë në një rast: të përfshijë një çip NFC në mënyrë që të "mësoni përmendësh" kartën tuaj të biznesit në kasë dhe ta ndani atë me këdo që dëshironi në një mënyrë të thjeshtë: ju duhet vetëm ta afroni celularin me kasë dhe bam! karta juaj e kontaktit do të shfaqet në ekranin e tyre celular brenda sekondave. Për ta bërë këtë, duhet të krijoni kartën tuaj të biznesit në aplikacionin Popl (lidhje) i cili ka një shërbim falas dhe një shërbim me pagesë. Pa pagesë është e mjaftueshme për shumicën, por nëse doni një pamje më profesionale dhe të personalizuar, do t'ju duhet të kaloni shërbimin premium.

Mendimi i redaktorit

Këtë vit Nomad ka lançuar një model të ri këllëfi që, duke lënë mënjanë lëkurën e tij klasike, na ofron një dizajn shumë më modern duke ruajtur të njëjtën cilësi dekorimi dhe mbrojtjeje. Të disponueshme në të njëjtat ngjyra si brezat e Apple Watch, gjë që është gjithmonë interesante për shumë njerëz, ato përfshijnë një çip shumë të dobishëm NFC për të përfshirë kartën tuaj të kontaktit dhe për ta ndarë atë me miqtë, familjen ose klientët. Në dispozicion për 33,99 € në Macnificos (lidhje) janë një nga kutitë më të mira që mund të blini sot për iPhone tuaj.

Rasti sportiv
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
33,99
 • 80%

 • Rasti sportiv
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 70%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Cilësia e materialeve
 • E përputhshme me sistemin MagSafe
 • Çip i integruar NFC
 • Përputhni rripat për Apple Watch

Contras

 • Finiturë me shkëlqim që do të vuajë me kalimin e kohës

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis dijo

  Përshëndetje nga Kolumbia, më lejoni t'ju them se e kam këtë kuti "sport" me ngjyrë të gjelbër. Përvoja ime me atë kasë nuk mund të ishte më e mirë, unë jam përdorues nomad që nga iPhone X dhe kjo kasë e re është spektakolare, shumë e hollë (kam parakolpin e rhinoshield dhe mbulesën e pasme) magsafe imad është i fortë, e përdor me mbajtësja e kartës së mollës dhe bateria, mos më gjykoni, e di që bateria nuk është e shkëlqyeshme për çmimin, por oh mirë. Persa i perket materialeve eshte i forte ne anet, me shume se konsumimi, vuan nga gervishtjet, ka shume te vogla por asgje qe te bezdis.