Mbrojtja e ndikimit nga katalizatori, rasti për më aktivët

Përpjekjet e Apple për ta bërë iPhone-in e saj më rezistent vlerësohen gjithmonë dhe me iPhone 11 është pikërisht kjo karakteristikë që ata kanë dashur të nxjerrin në pah në një nga fushatat e tyre kryesore reklamuese. Por një terminal kaq i shtrenjtë dhe i bërë pothuajse tërësisht nga qelqi është i vështirë të guxosh të vishesh "lakuriq". Sot ju tregojmë një klasik i Katalizatorit, një nga rastet më të mira për të mbrojtur iPhone-in tonë, veçanërisht nëse nuk duam që trashësia të rritet tepër.

Dizajn i ulët ndërhyrës

Jemi mësuar që rastet mbrojtëse të kenë një dizajn që fsheh pothuajse të gjithë smartphone-in tonë. Disa e arrijnë atë me shije të mirë, me dizajne industriale "agresive" që shumë prej nesh i pëlqejnë, por në shumicën e rasteve nuk janë mbulesa për çdo ditë. Catalyst ka dashur të zgjedhë një rrugë krejtësisht të kundërt, me një dizajn që fsheh minimalisht iPhone-in tonë. Për mua më kujton shumë "parakolp" që Apple popullarizoi disa vjet më parë (dhe nga ata që çuditërisht nuk kemi dëgjuar asgjë).

Rasti ka një kornizë të kuqe (e disponueshme në ngjyra të tjera) që është ajo që mbron me të vërtetë iPhone-in tonë nga rënia. Në mungesë të një iPhone 11 Pro të kuq, duhet të pranojmë të veshim pajisje të kuqe dhe kjo kasë Catalyst duket vërtet spektakolare në këtë ngjyrë. Mbron të gjithë kornizën, pa asnjë vrimë tjetër përveç atyre që kërkohen për mikrofonin, altoparlantin dhe lidhësin e Rrufesë. Pjesa e pasme është e kompletuar me një plastikë shumë rezistente transparente. Sigurisht që rasti lejon karikimin pa tel pa problemin më të vogël.

Catalyst ka zgjedhur të zezën për butonat e volumit dhe bllokimin e terminalit, të cilat gjithashtu kanë një sipërfaqe të gërvishtur në mënyrë që prekja të na lejojë t'i identifikojmë ato lehtësisht. Shtypja e butonave është e mirë dhe prekja gjatë shtypjes së tyre është gjithashtu e mirë, një nga problemet më të zakonshme të këtij lloji të mbulesave me mbrojtje të lartë. Rrota për ndërprerësin e dridhjeve është gjithashtu e zezë. Kjo rrotë është një nga tiparet më karakteristike të Catalyst, dhe një sukses pasi është shumë e rehatshme të përdoret edhe me doreza.

810G mbrojtje ushtarake

Catalyst nuk është i kënaqur duke thënë nivelin e mbrojtjes së çështjes së tij, por guxon ta certifikojë atë duke përdorur një nga standardet më kërkuese: Standardin Ushtarak 810G. Kjo do të thotë që mënga është rezistent ndaj lagështisë, pluhurit, rërës, dridhjeve ... dhe pikave deri në 3 metra. Me këtë nivel të mbrojtjes ne mund të jemi shumë të qetë para çdo rënieje pothuajse në çdo rrethanë.

Rasti gjithashtu ka një kapje të shkëlqyeshme, por sikur të mos mjaftonte kjo, është përfshirë një rrip dore, në mënyrë që të mund të mbani iPhone tuaj në dorën tuaj nëse dëshironi me sigurinë shtesë që rripi të parandalojë çdo rënie aksidentale. Si pjesa e pasme e kutisë dhe xhami i përparmë i iPhone tonë do të mbrohen nga buza e kornizës që shmang kontaktin e drejtpërdrejtë të këtyre pjesëve me çdo sipërfaqe në të cilën e vendosim. Kjo është e rëndësishme për xhamin iPhone për arsye të dukshme, por edhe për pjesën e pasme transparente të kutisë, për të shmangur dëmtimin dhe humbjen e transparencës. Pas dy gjeneratave të iPhone të mbrojtura nga kjo rast Catalyst, mund të them se pjesa e pasme i reziston shumë mirë kalimit të kohës.

Mendimi i redaktorit

Katalizatori është sinonim i mbrojtjes për iPhone-in tonë, dhe një garanci e plotë. Rasti i saj i Mbrojtjes së Ndikimit nga Katalizatori është një nga ato që kombinon më mirë mbrojtjen, modelimin dhe hollësinë, duke arritur një çertifikim ushtarak që pak arrijnë, por gjithashtu na lejon të tregojmë projektin e terminalit tonë. Në dispozicion për të gjitha modelet e iPhone dhe me ngjyra të ndryshme, ky rast për iPhone 11 Pro Max ka një çmim prej 54,99 € në secilën prej ngjyrave të disponueshme (e zezë, e kuqe, blu dhe transparente) në faqen zyrtare të Catalyst (lidhje)

Rasti i Mbrojtjes së Ndikimit nga Katalizatori
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
54,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Mbrojtja maksimale duke ruajtur dizajnin e iPhone
 • Kapje e mirë, butona prekës të mirë, rrota për vibratorin
 • Pjesa e pasme transparente i reziston mirë kalimit të kohës
 • Lidhur rrip dore

Contras

 • Disa mbrojtës të ekranit të plotë mund t'ju japin probleme


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.