Katapultat e baterisë Apple Watch me watchOS 3.1, kështu kemi kontrolluar

watchOS 3.1

WatchOS 3.1 arriti i shoqëruar me azhurnime për macOS Sierra, dhe natyrisht për iOS. Sidoqoftë, kishte diçka që përdoruesit e Apple Watch nuk mund ta imagjinonin. Vërtetë, optimizimi i sistemit ishte premtuar, por kjo frazë shfaqet praktikisht në çdo shënim azhurnimi, dhe çdo herë bëhet një gënjeshtër më e madhe. Sidoqoftë, për Cezarin çfarë është e Cezarit. Dhe është se pas disa javësh përdorimi, kemi vërejtur se bateria e Apple Watch është përmirësuar ndjeshëm me watchOS 3.1, duke arritur me qetësi tre ditë përdorimi.

Ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë performancën në të gjitha llojet e fushave. Me një rutinë normale, të përbërë nga një ditë pune dhe studentore, me transferimet dhe njoftimet e saj pasuese, ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë që nuk është e vështirë të shkosh në shtëpi nga 10 në mëngjes deri në 10 të natës, me afërsisht 70% të baterisë, në shumë raste edhe më shumë.

Por surpriza e vërtetë vjen me turizmin, në rreth 20.000 hapa në ditë, me pajisjen e lidhur në kushte normale, ajo ka arritur të zgjasë tre ditë të plota, duke arritur ditën e tretë në mes të pasdites me 10% të autonomisë akoma duke mbetur.

Realiteti është se përmirësimet e baterisë me watchOS 3.1 kanë qenë të konsiderueshme. Në këtë rast ne kemi qenë në gjendje të verifikojmë përfitimet e tij në një Apple Watch Series 1. Ne imagjinojmë se Apple Watch Series 2 mund të ketë një gamë më të ulët të autonomisë në këtë rast për shkak të GPS që përfshin, megjithatë, është mjaft e qartë se mund të zgjasë dy ditë me një ngarkim të vetëm të plotë pa u ngatërruar. Duket se Apple po e merr mjaft seriozisht zhvillimin e sistemit të saj operativ për orë, dhe ne përdoruesit e vlerësojmë shumë. Sidoqoftë, detyra e madhe në pritje është ende koha që duhet për të ekzekutuar aplikacionet, gjërat në Pallat shkojnë ngadalë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mburravec dijo

  Nuk e kuptoj mirë pse, por e njëjta gjë vazhdon të më konsumojë.

 2.   pepo dijo

  Nuk e di për çfarë modeli po flisni, por modeli që kam (i pari që iku) nuk më ka arritur as një ditë më parë,

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Theshtë sqaruar mirë në artikull se ne flasim për një Apple Watch Series 1

   1.    Mburravec dijo

    Unë e kam të parën, me 3.1, dhe mezi vazhdon me mua.

 3.   ivan dijo

  Unë kam 3.1 me serinë 1, kam 2 ditë qetësi dhe mund të shihni deri në mëngjesin e ditës së 3-të, kontrolloni mirë se çfarë aplikacionesh kanë instaluar dhe sidomos njoftimet që përdorin, për shembull WhatsApp nuk e kam në orë dhe që zvogëlon shumë bateri Meqenëse nuk ka një aplikacion vendas, nuk është e nevojshme të ri-jetoni këto njoftime

  1.    Mburravec dijo

   Unë e kuptoj që nëse nuk keni WhatsApp, ose Telegram dhe keni përdorur orën për të matur rrahjet e zemrës dhe për të kontrolluar kohën, është e lehtë që jeta e baterisë të jetë më e gjatë. Por personalisht për ato qëllime, unë do të përdorja një lloj tjetër ore më të lirë. Pointshtë këndvështrimi im, për rekord. Unë e përdor atë për të vazhdimisht duhet të heq telefonin tim nga xhepi, dhe bateria mezi zgjat një ditë. E përsëris, supozoj që nëse nuk merrni vetëm njoftime, anuloni ekranin për t'u ndezur kur ngrini dorën dhe diçka tjetër, bateria do të zgjasë shumë, por kjo është si ajo që thotë se bateria iPhone zgjat 3 ditë, por e kam në aeroplan mode.

 4.   Tony dijo

  Duke lënë mënjanë atë që mund të keni ose jo, prova më e mirë mendoj se është e imja, unë kam serinë 2 dhe me V 3.0 zgjati 2 ditë, me saktësisht të njëjtat aplikacione dhe të njëjtin konfigurim dhe praktikisht i njëjti përdorim më zgjat tani me V 3.1 3 ditë (orë lart ose poshtë). Kështu që pajtohem me postimin, azhurnimi përmirëson jetëgjatësinë e baterisë.