Udhëzuesi i konfigurimit të Mocha VNC

Megjithëse ky aplikacion ishte prezantuar tashmë në kohën e tij në ActualidadIphone, sot ne detajojmë hap pas hapi, udhëzuesin e konfigurimit të këtij aplikacioni të shkëlqyeshëm dhe të dobishëm. Per keto…

Si të bëni thirrje false

Ky program më ka bërë shumë qesharak, quhet Thirrje Fake dhe unë do të shpjegoj se si po shkon ... Ju keni ...

Si të krijoni një Audiobook

Në këtë tutorial ne do t'ju tregojmë se si të krijoni një libër audio në mënyrë që iTunes ta njohë atë si të tillë. Procesi…

Humbja e mbulimit 3G?

Në ditët e fundit (nga e mërkura-e enjtja e javës së kaluar afërsisht), si unë, ashtu edhe disa bashkëpunëtorë dhe ...

(Anti) Hack një iPhone / iPod

falë miqve tanë nga iPhone Spanjisht ne marrim këtë udhëzim të mirë në mënyrë që të sigurojmë të dhënat tona në iphone

Lidhni iphone tuaj në internet pa wifi

Falë miqve tanë në Foroiphone.com, gjeta këtë mësim kurioz të shpjeguar në mënyrë të përsosur për të qenë në gjendje ta lidh iPhone në internet pa ...

Aksesorë Toyota për iPhone

Falë Manuel Gómez Girona, një lexues aktual i iPhone, ky lajm i shkëlqyeshëm na vjen për blerësit e mundshëm të një ...

Rikthe ekranin kryesor

Shumë prej nesh kanë ndryshuar renditjen e ikonave në iPhone tonë shumë dhe kur e kuptojmë, ne kemi ...

Elasticiteti i iPhone 3G: nga çfarë është bërë?

Për ditë me radhë, disa përdorues janë ankuar (jo vetëm në Spanjë) për rezistencën e ulët të gërvishtjeve të iPhone 3G. Premtuar është borxhi, kështu që unë kam përpiluar gjithçka që kam gjetur në këtë temë.

Çmimi i iPhone 3G në Kili

Pasi të jenë publikuar çmimet e iPhone 3G në Argjentinë, këtu kemi çmimet që Movistar ka marrë për ...

Çmimi i iPhone në Argjentinë

Çmimet e iPhone të ri iPhone 3G në Argjentinë janë më në fund të disponueshme. Çmimi përfundimtar do të jetë 1599 pesos ...

Si të konfiguroni VoiceMail

Kur blejmë një iPhone të ri 3G duke e regjistruar atë në kompani, ai zakonisht ofron një shërbim të Postës zanore, ...

Butonat iPhone 3G

Këtu keni një grafik me butonat e jashtëm të iPhone 3G, si dhe iPhone i gjeneratës së parë kështu që jo ...

Crash Bandicoot për iPhone

Sa herë që po njohim gjithnjë e më shumë lojëra që do të jenë në dispozicion për iPhone më 11 korrik së bashku me ...

Windows XP në iPhone

Disa ditë më parë në një konferencë mbi zhvillimet e reja dhe mbështetjet e platformës softuerike ose klientit të ...

IPhone juaj si një hard disk i jashtëm

Ekziston një program mjaft i mirë që nganjëherë mund të jetë shumë i përshtatshëm për ne për ta përdorur në rast të një nevoje të caktuar për ...

iPhone me 1 euro

Nëse jetoni në Gjermani dhe nuk e keni mendjen të paguani kontratën më të shtrenjtë mujore të ofruar nga T-Mobile, tani mund të shijoni ...

Tabela periodike në iPhone

Tani që jemi në periudhën e provimit, një nga këto aplikacione për iPhone nuk dëmton. Me këtë tryezë ...

Si të planifikoni SMS

Me siguri ju keni dashur ndonjëherë të dërgoni një SMS te një mik apo i afërm në një kohë të caktuar, por unë e di ...

Si të ndryshoni tastierën e iPhone

Nëse dëshironi të jepni një pamje të re duke ndryshuar tastierën e stilit tuaj të iPhone, duke ndjekur këtë udhëzues do të shihni se çfarë ...

Aplikacioni i ri FileBrowser

Krijuar nga Stephan Bayer. Ky skedar i skedarëve është diçka më i mirë se mobilefinder i vjetër që mund të prisni, kopjoni, ngjisni, kërkoni, ...

Si të përdorni Winpwn

Ky program është metoda më e rekomanduar për të Jailbreak, aktivizuar dhe zhbllokuar iPhone. Me të mund të modifikoni ...

Si të rrisni historinë e thirrjeve

Me këtë udhëzues do të mësojmë se si të rrisim historikun e deri në 250 thirrjeve në një iPhone me versionin 1.1.3 ose më të lartë. Do të dalë ...

Si të shkarkoni skedarë me iPhone

Me këtë udhëzues do të mësoni se si të shkarkoni skedarë nga iPhone 1.1.4 duke përdorur Safari. Bëhet fjalë për shkarkimin e një skedari të disponueshëm ...

Ziphone 3.0

 Shkyçja e Shpejtësisë nga kyke në Vimeo. Unë e di që është e vështirë për shumë prej jush të kalojnë nga 1.1.3 në 1.1.4, ose ...

Aplikimi për të fikur wifi.

Sot unë sjell një aplikacion të ri për të shmangur nevojën për të hyrë në menutë për të qenë në gjendje të çaktivizoni ose të ndizni ...

Ulja e çmimit të iPhone në MB

Si O2 (operatori zyrtar) ashtu edhe Carphone Wharehouse (zinxhiri i shpërndarjes telefonike) kanë vendosur të ulin çmimin e iPhone ...

SAP për iPhone

Sap, një nga prodhuesit kryesorë të programeve të biznesit në botë, ka njoftuar vendimin e tij për të zhvilluar një version ...

Java për iPhone?

Siç e dini, shfletuesi i internetit Safari i përdorur nga iPhone nuk mbështet Java ose Flash, një kufizim mjaft i pakëndshëm për ...

Simulator i shfletuesit IPhone

TestiPhone është një imitues i bazuar në internet për testimin e shpejtë të aplikacioneve në iPhone. Ky mjet mund të përdoret ...

Sudoku për iPhone

Pa dyshim, diçka që iPhone-it i mungonte ishte një version i Sudoku, ajo lojë e aftësive ...