Tumblr zhduket nga App Store

Aplikacioni Tumblr nuk është në dispozicion në App Store për disa ditë. Sipas kompanisë, po punon për ta kthyer atë sa më shpejt të jetë e mundur.

mophie powerstation xxl

Ne analizojmë mophie Powerstation XXL

Nëse ajo që po kërkoni është një bateri e jashtëzakonshme në çdo mënyrë, për ta zëvendësuar në udhëtimet tuaja në prizë, mos hezitoni, keni nevojë për mophie Powerstation XXL.

Plantronics rinovon gamën e kufjeve të saj për të gjitha llojet e përdoruesve

Plantronics është një nga markat tona të preferuara për ofrimin e produkteve cilësore me çmime të arsyeshme, kështu që është gjithmonë një lajm i mirë që rinovoni plantronics tuaj rinovon gamën e saj të kufjeve pa tel me produkte të reja me çmime tërheqëse dhe garantimin e një cilësie superiore të zërit

Testimi i HomePod në Spanjisht

Lëshimi i HomePod në iOS 12 më në fund ka sjellë gjuhën spanjolle në altoparlantin inteligjent të Apple, ne e kemi testuar atë dhe jua tregojmë atë në video

ESIM

SIM i dyfishtë vjen në iPhone

Apple sapo ka prezantuar iPhone Xs dhe iPhone Xs Max të ri me një nga ato risitë që shumë përdorues pretenduan: Dy SIM në të njëjtin iPhone.

Si të aktivizoni modalitetin e errët në YouTube

Modaliteti i errët është bërë, që nga lançimi i iPhone X me ekranin OLED, një nga përparësitë kryesore të shumë përdoruesve kur aktivizojnë errësirën në YouTube është një procedurë shumë e thjeshtë që do të na lejojë të kursejmë një sasi të madhe të baterisë nëse e bëjmë përdorimi i rregullt i këtij aplikacioni.

Si funksionon CarPlay në iOS 12

Ne shpjegojmë se si funksionon CarPlay në versionin e ri për iPhone dhe iPad, iOS 12, duke përdorur komandat zanore dhe kontrollet fizike.

Si të pranoni Apple Pay në biznesin tuaj

Apple Pay tani është në dispozicion në bankat kryesore në Spanjë dhe përdorimi i tij ka filluar të rritet. Nëse keni një biznes, duhet të mësoni se si funksionon.