Samsung dhe Fortnite bashkohen me Note 9

Fortnite do të lansohet fillimisht vetëm për Galaxy Note 9, përveç kësaj ata do të marrin përfitime ekskluzive të tilla si lëkurat dhe kontrollet speciale.

Google Street View tani është i pajtueshëm me ekranin e iPhone X

Google sapo ka lëshuar një azhurnim të ri të aplikacionit Google Street View, një azhurnim që më në fund e bën atë të pajtueshëm me ekranin e aplikacionit Google i fundit që është azhurnuar për të qenë i pajtueshëm me ekranin e iPhone X është Google Street View

eBay do të mbështesë Apple Pay më vonë këtë vit

Pak nga pak, Apple Pay po bëhet një nga platformat më të përdorura si një mënyrë pagese në jetën e përditshme të shumë përdoruesve, falë faqes së ankandit eBay, ajo sapo ka njoftuar se do të ofrojë mbështetje për Apple Pay në në fund të këtij viti, edhe pse për momentin vetëm në Shtetet e Bashkuara.

Beta e tretë publike e iOS 12 tani e disponueshme

Një ditë pasi lançoi beta e katërt për zhvilluesit e iOS 12, kompania me bazë në Cupertino ka hedhur në treg, versioni përkatës për iOS 12 beta e tretë publike tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit që janë pjesë e programit beta të Manzana.

Shiriti zanor Sonos Beam tani i disponueshëm për 449 euro

Disa javë më parë ne botuam një artikull në të cilin ju treguam produktin më të fundit që kompania Sonos kishte prezantuar, një shirit zanor për shiritin zanor The Sonos Beam për televizion tani është në dispozicion për shitje në Spanjë për 449 euro.

Ekrani OLED i iPhone X

LG arrin një marrëveshje me Apple për të siguruar ekranet OLED dhe LCD

Samsung kishte nderin, ta quante diçka, të ishte prodhuesi kryesor dhe pothuajse i vetëm i ekranit të iPhone-it të parë me teknologji OLED. Modeli i ardhshëm i iPhone, duket se jo vetëm që do të prodhohet nga panelet Samsung OLED, por LG do të jetë një tjetër nga furnizuesit, edhe pse në një shkallë më të vogël

Instapaper, bëhet i pavarur dhe nuk është më pjesë e Pinterest

Në vitet e fundit, Instapaper është bërë, së bashku me Pocket, dy shërbimet kryesore për të ruajtur lidhjet dhe kështu të jenë në gjendje t'i lexojnë ato jashtë linje. Shërbimi i lexuar më vonë Instapaper, ka pushuar së qeni pjesë e Pinterest dhe brenda 21 ditësh, do të fillojnë të punojnë në mënyrë të pavarur, si në origjinën e saj.

IPhone 2018 mund të ketë 4 GB RAM

Në këtë kohë të verës, tretësit e rinj që Apple do të paraqesë, parashikohet, në shtator, duhet të jenë tashmë në fazat e fundit të testimit. Të dhënat e Geekbench duket se tregojnë një iPhioen të ri të mundshëm me 4 GB RAM dhe një përmirësim të vogël të fuqisë së procesorit.

Podcast 9 × 36: Mbyllja e sezonit

Ne e mbyllim sezonin me episodin e fundit në të cilin analizojmë gjithçka që ka ndodhur këtë vit, më të mirën dhe më të keqen e Apple

Të gjitha ndryshimet nga iOS 12 Beta 2

Apple ka lëshuar iOS 12 Beta 2 dhe ne ju tregojmë të gjitha ndryshimet dhe përmirësimet që ajo ka aplikuar në këtë azhurnim të ri për iPhone dhe iPad

macOS Mojave: lajmet që nuk mund t’i humbni

Sistemi i ri operativ për Mac quhet macOS Mojave. Apple është përpjekur të ridizenjojë disa pika të forta të sistemit dhe të ofrojë më shumë siguri për të dhënat e përdoruesit.

Të gjitha lajmet e iOS 12

Nëse dëshironi të dini të gjitha lajmet që do të vijnë nga dora e iOS 12, më poshtë ju tregojmë lajmet kryesore që do të vijnë nga dora e versionit përfundimtar të iOS 12 në shtator.

HomeKit macOS

Home vjen në Mac me macOS Mojave

Më në fund, automatizimi i shtëpisë së Apple vjen në Mac, nga ku mund të kontrollojmë shtëpinë tonë me aplikacionin e ri Home për macOS.

Siri

Apple për të zgjeruar aftësitë e Siri në WWDC

Në WWDC 2018 do të shohim përmirësime të jashtëzakonshme në asistentin virtual të Apple: Siri. Prisni të shihni integrimin e asistentit në altoparlantët e Beats, përmirësime në bisedat e asistentit dhe përmirësime të HomePod.

Altoparlantë të përputhshëm AirPlay 2

Djemtë nga Cupertino kanë mundësuar një seksion të ri në faqen e tyre të internetit, ku mund të shohim të gjitha modelet që janë në përputhje me AirPlay 2.

Apple do të nisë syzet e realitetit të shtuar me Carl Zeiss - Concept

Apple mund të lançojë syzet e saj të Apple në 2021

Apple i Madh mund të planifikojë lansimin e syzeve të një realiteti virtual që do t'i quante Apple Glasses në 2021. Megjithëse çmimi i tij do të jetë i lartë, fitime mjaft të konsiderueshme priten në vitin e parë të shitjes.

Karolina e Veriut mund të presë një kampus të ri të Apple

Apple ka në mendje të ndërtojë një kampus të ri, pas ndërtimit të shkëlqyeshëm të Apple Park. Thashethemet sugjerojnë që Karolina e Veriut, veçanërisht Research Triangle Park, mund të jetë një nga vendet e preferuara përreth Mollës së Madhe.