Jailbreak i IOS 11.3.1 i treguar në InfiltrateCon

InfiltrateCon u zhvillua disa ditë më parë në Miami. Në këtë konferencë sigurie, hakerat nga ekipi i Tencent Keen Security Lab treguan një jailbreak të plotë të iOS 11.3.1, megjithëse ndoshta nuk do ta shohim kurrë të dalë zyrtarisht.

Videoja e parkut mollë

Ja një video 20 minutëshe e Apple Park

Possshtë ndoshta videoja më e plotë që fluturon mbi Apple Park që kemi parë. Më shumë se 20 minuta me pamje panoramike dhe detaje të strukturës së shkëlqyer të Apple.

Snapchat u jep Spektakleve një shans të dytë

Syzet e diellit me kamerë të integruar të Snapchat, Spectacles, janë përmirësuar në gjeneratën e tyre të dytë. Ato tashmë janë në dispozicion për një çmim prej 175 euro në faqen e tyre zyrtare.

Podcast 9 × 28: Dështimet e Apple

Nuk ka lançim të Apple pa dështimin e lidhur. Historia përsëritet pa pushim, edhe nëse më vonë provohet e kundërta, dhe HomePod nuk mund të ketë qenë ndryshe. Ky dhe lajmet e tjera në podcast-in tonë.

Samsung patenton "kopjen" e parë të iPhone X

Gjiganti Korean i teknologjisë do të kishte patentuar atë që do të ishte smartphone i tij i ardhshëm. Një terminal i ri me karakteristika të ngjashme me iPhone X, dhe po, do të ketë gjithashtu një notë të diskutueshme.

Apple nis aplikacionin për TV në Meksikë

Apple sapo ka lansuar aplikacionin TV në Meksikë, për të mbledhur së bashku në një aplikacion të vetëm të gjitha shërbimet e transmetimit që keni në pajisjen tuaj.

Duke luajtur Fortnite me iPhone X

Fortnite tani është në dispozicion për iOS dhe në iPhone News kemi mundur ta provojmë. Ne ju tregojmë në video se si funksionon në një iPhone X

Apple njofton një ngjarje për 27 Mars

Apple ka njoftuar një ngjarje posaçërisht kushtuar sektorit të arsimit për 27 Mars që do të zhvillohet në Çikago, në një qendër arsimore shumë të përqendruar në teknologji.

9 × 25 podcast: Apple shpall WWDC 2018

Apple ka njoftuar ngjarjen e saj për muajin qershor, WWDC 2018 në të cilën do të zbulojë lajmet për iOS 12, macOS 10.14 dhe pjesën tjetër të platformave të kompanisë.

WWDC18

WWDC 4-8 qershor dhe Kryesore të hënën 4

Apple shpall konferencën e saj WWDC, Apple Worldwide Developers. Ai do të zhvillohet në San Jose, California, në McEnery Convention Center (e njëjta qendër kongresi si vitin e kaluar) nga e hëna, 4 qershor deri të premten, 8 qershor 2018. Keynote inaugurues pritet të hënën, 4 qershor.

Apple ndalon nënshkrimin e iOS 11.2.5

Djemtë nga Cupertino kanë ndaluar nënshkrimin e versionit iOS 11.2.5 përmes serverave të tyre, në mënyrë që të mund të ulim vetëm në iOS 11.2.6