9 × 20 Podcast: A është Apple gabim me HomePod?

A janë të drejtë ata që kritikojnë HomePod për të qenë kaq të mbyllur dhe të dobishëm vetëm për ata që kanë produkte të Apple? A duhet Apple ta hapë atë për shërbime të tjera të palëve të treta?

Ne mbledhim rishikimet e para të HomePod

Shfaqen rishikimet e para për HomePod dhe ne kemi zgjedhur ato më të mirat, duke numëruar përshtypjet e para pas testimit të altoparlantit të Apple në thellësi

WhatsApp vjen në CarPlay para Apple Watch

Tani e tutje ju do të jeni në gjendje të shijoni WhatsApp në ndërfaqen e përdoruesit CarPlay, duke qenë në gjendje të merrni njoftime në ekranin e makinës tuaj

Apple Watch Series 3 rindez spitalet

OverCl0ck, jailbreak i ri Apple Watch për watchOS 3

Sparkes ka lëshuar një jailbreak të ri për watchOS 3, sistemin operativ Apple Watch, të quajtur OverCl0ck. Edhe pse nuk është funksional, bashkëpunimi i hakerave të tjerë do të ndihmojë në zhvillimin e tij.

Apple lançon pikat e para të HomePod të ri

Djemtë nga Cupertino lançojnë spotet e para të HomePod të ri, video të reja që mbledhin interpretime grafike të zërit me të cilat na bindin për karakteristikat e altoparlantit të ri inteligjent Apple.

Të gjitha lajmet në iOS 11.3 Beta 1

Apple ka lansuar Beta-n e parë të iOS 11.3 me ndryshime të rëndësishme si Animoji i ri dhe përmirësime në menaxhimin e baterisë, ndër të tjera.

universale

E ardhmja e librit të kontaktit quhet Universale

Më në fund mund të kemi akses në një bazë të dhënash universale, ku mund të gjejmë çdo numër telefoni, të individëve ose kompanive, për të qenë në gjendje të kontaktojmë sa herë që kemi nevojë, pavarësisht nga agjenda e smartphone-it tonë.

Tim Cook në Indi

Qeveria e Indisë hap rrugën për hapjen e dyqaneve të Apple

Qeveria indiane ka modifikuar në mënyrë të konsiderueshme sasinë e investimeve që kompanitë e huaja mund të bëjnë në vend, nga 49% në 100%, e cila do të lejojë Apple të hapë Apple Store të parë në vend pa pasur nevojë të shesë produkte të prodhuara.

Amazon dhe Google kanë ulur çmimet e altoparlantëve të tyre inteligjentë

Sipas disa analistëve, të dy Google dhe Amazon kanë ulur çmimet e altoparlantëve të tyre inteligjentë para mbërritjes së afërt të HomePod, duke demonstruar kështu që të jesh analist është një punë që nuk kërkon njohuri të mëdha, të paktën ata nuk e tregojnë atë siç është këtë rast

Shazam iPhone X

Konfirmuar: Apple blen Shazam

Apple konfirmon blerjen e aplikacionit për njohjen e muzikës Shazam për një shifër që nuk është konfirmuar por që do të ishte rreth 400 milion dollarë.

Si të paguani me Apple Pay

Bankat e reja që mbështesin Apple Pay

Për javën e dytë me radhë, Apple ka zgjeruar numrin e bankave të mbështetura dhe institucioneve të kreditit, por këtë herë në Rusi, Kanada dhe Japoni.