A është kjo logoja e re e Apple?

Apple tregoi në fjalën kryesore të iPad-it të ri logon e saj të mollës me plot ngjyra në vend të ngjyrës gri tipike që jemi mësuar ta shohim.

Skllevërit e mollës

Pas vdekjes së Steve Jobs këtë vit, qindra media në të gjithë botën hapën kopertina një ditë ...

Google nis Google TV Remote për iPhone

http://www.youtube.com/watch?v=pGBMFxN_eys&feature=player_embedded Google acaba de publicar en la store americana la aplicación Google TV Remote que permite utilizar el iPhone como…

Vida molle

Kështu janë vidhat e MacBook Pro, iPhone 4 dhe Macbook Air. Ata kanë modelin e tyre në mënyrë që përdoruesi ...

Test ekskluziv NOVA 2, përmbledhje

Të enjten e kaluar, falë një ftese nga Gameloft, ne ishim në gjendje të provonim një version Beta të lëshimit të tyre të ardhshëm NOVA 2.

A u shpik iPad në 2004?

Nëse doni të shihni diçka shumë kurioze, vendosni filmin "The Incredibles" dhe nëse e shikoni nga afër do ta ...

IPhone drejton tregun pasardhës

Telefonat inteligjentë si iPhone (i cili është një nga terminalet e para që revolucionarizuan tregun në Evropë) po japin rritje ...

Përditësimi: iTunes 9.2.1

iTunes është azhurnuar në versionin 9.2.1, këto janë të rejat: iTunes 9.2.1 zgjidh disa probleme të rëndësishme, të tilla si më poshtë:

Llogaritë e hackuara të iTunes

Nga disa uebfaqe të Amerikës së Veriut ata na paralajmërojnë për rrezikun e iTunes Store në këtë kohë, pasi që shumë llogari janë ...

Emperor 200. Një stacion pune nga i cili nuk do të doni të lëvizni.

Unë nuk e di nëse saktësisht pse prodhuesi e quan atë një stacion "pune", kur me të vërtetë duket më shumë si një stacion rekreativ. Ajo që është me të vërtetë spektakolare nuk është dizajni i tij i shkëlqyeshëm i mekanizuar futuristik, por specifikimet befasuese të pajisjeve të integruara që janë gjithashtu në përputhje me iPod / iPhone tonë.

Nëse dëshironi të shihni një video të kësaj mrekullie në veprim dhe doni të dini specifikimet e saj, do t'i futni ato pas kërcimit

Qeliza e copëtuar për iPhone

Loja e re nga Gameloft është në dispozicion në App Store. Bindja e qelizave splinter është një lojë spiune tashmë ...

iPhone OS X 4.0

Sot, Apple ka prezantuar sistemin e ri operativ për platformat iPhone, iPod Touch dhe iPad. Steve Jobs filloi të flasë ...

Opinion: iPad

Kanë kaluar shumë ditë që kur iPad u lançua, një nga risitë më të njohura elektronike ...

HTML 5, i pajtueshëm me iPhone

HTML 5 është versioni i fundit i gjuhës së përshkrimit të faqes në internet. YouTube, tashmë po bën teste, për një ...

E ardhmja e iPhone

2 vjet më parë pamë pamjen e iPhone të parë, nga dora e Steve Jobs, një celular revolucionar që ...

Kundërsulm iPhonero

http://www.youtube.com/watch?v=dPYM-XTqcec&feature=player_embedded Después de publicarse un vídeo del nuevo móvil de motorola con Android en el que se posicionaba superior y…

Le të flasim për Swap

Siç mund ta keni parë në depot kryesore të Cydia, është shfaqur një aplikacion që na lejon të "zgjerojmë" kujtesën ...

Champions dhe TVE nga iPhone

Duke parë përreth internetit, unë hasa një surprizë që gati sa nuk më bënte të vrapoja. m.rtve.es është ...

Apple pas garancisë

E di që shumë nga ju do të më kritikojnë për botimin e kësaj dhe se do të mendoni se ky është një blog iPhone dhe jo ...

iPhone si ultraportabël

Në konferencën kryesore të kësaj jave, inxhinierët e Cupertino patën guximin (ose "fytyrën") për të krahasuar iPod Touch ...

Shtrembërimi i "Jailbreak Project"

Ky Post përmban mendime personale që shpresoj t’i respektoni dhe diskutoni në një mënyrë të arsyetuar dhe pa përdorur gjuhë të pasaktë.

WWDC 2009 drejtpërdrejt

Fundi i fjalës kryesore. Faleminderit shumë të gjithëve për ndjekjen e Keynote në Actualidad iPhone. Përmbledhje e gjithçkaje të njoftuar ...

iTunes 8.2 - Përditëso

Versioni 8.2 është në dispozicion për iTunes për vetëm një orë. Ky version i ri është i pajtueshëm me iPhone, ...

Dalja në TV në iPhone

Kishim dëgjuar për mundësinë e lëshimit të Tv-Out për të gjitha aplikacionet e iPhone dhe

Hotmail në iPhone origjinal

Nëse keni një llogari Hotmail dhe dëshironi ta këshilloni atë në iPhone tuaj në një mënyrë të rehatshme dhe pa pasur nevojë të ...

Si të bëni thirrje false

Ky program më ka bërë shumë qesharak, quhet Thirrje Fake dhe unë do të shpjegoj se si po shkon ... Ju keni ...

Humbja e mbulimit 3G?

Në ditët e fundit (nga e mërkura-e enjtja e javës së kaluar afërsisht), si unë, ashtu edhe disa bashkëpunëtorë dhe ...

Elasticiteti i iPhone 3G: nga çfarë është bërë?

Për ditë me radhë, disa përdorues janë ankuar (jo vetëm në Spanjë) për rezistencën e ulët të gërvishtjeve të iPhone 3G. Premtuar është borxhi, kështu që unë kam përpiluar gjithçka që kam gjetur në këtë temë.

Si të konfiguroni VoiceMail

Kur blejmë një iPhone të ri 3G duke e regjistruar atë në kompani, ai zakonisht ofron një shërbim të Postës zanore, ...

Prania e iPhone në botë

Përmes Mac Regios zbuloj këtë hartë interesante ku ata na tregojnë me një vështrim praninë zyrtare të iPhone në ...

Numri juaj i telefonit në iTunes.

Një kuriozitet që unë shoh rreth internetit në lidhje me iPhone të lëshuar është që kur të futet në iMac / PC të shfaqet në ...

Histori se si lindi iPhone

Një nga leximet më interesante që kam gjetur kohët e fundit është ky që mund ta gjeni në fund të postimit. Flet

Merrni me qira një iPhone

Po, nuk keni lexuar gabim. Erento është një kompani që operon në Mbretërinë e Bashkuar dhe zakonisht jep me qira makina, kompjuterë, etj. Mire

iPhone në Guatemalë

Unë zbuloj përmes një blogu të quajtur «Blog Dumitraqui» që në disa qendra tregtare në vend ata po shesin iPhone, ...

Iphone Sony Ericsson K850 VS

Megjithëse iPhone ofron disa veçori më të përparuara, të tilla si Wi-Fi, një ekran më i madh, Sony Ericsson K850 ende

iBrate, një vibrator për iPhone

iBrate është një aplikacion kurioz që ju lejon ta ktheni iPhone tuaj në një vibrator. Ndërfaqja është shumë e thjeshtë, një buton ...

IPhone i shitjes

Siç është rasti me shumicën e produkteve të Apple, kompania ka vendosur ...

iPhone në Zelandën e Re

IPhone fillon të largohet nga kufijtë e Shteteve të Bashkuara për tu shitur në mënyrë informale në vendet e tjera si ...