A keni probleme me Wi-Fi në iOS 16.1?: Mos u shqetësoni, nuk jeni i vetmi

iOS 16.1

iOS 16.1 mbërriti një javë më parë dhe bashkë me të gjitha veçoritë e shkëlqyera që kemi pritur pothuajse që nga prezantimi i iOS 16 në WWDC qershorin e kaluar. Gjithashtu Erdhi versioni i iOS 15.7.1 për përdoruesit që preferojnë të mos përditësohen në versione të reja, me përmirësime të rëndësishme të sigurisë. Megjithatë, disa përdorues me iOS 16.1 Ata po raportojnë probleme me stabilitetin dhe lidhjen me rrjetet Wi-Fi me shkëputje të herëpashershme dhe madje pamundësi për t'u lidhur me këto rrjete. Gabimi nuk është deklaruar ende nga Apple, por ka të ngjarë që nëse është një gabim softuerësh, do të kemi një zgjidhje me një patch të parakohshëm.

Probleme me lidhjen me rrjetet Wi-Fi në iOS 16.1

Një gabim i ri po shfaqet në pajisjet Apple që janë përditësuar në iOS 16.1. Përmes rrjeteve sociale dhe forumeve zyrtare, përdoruesit po raportojnë Probleme me lidhjen me rrjetet Wi-Fi. Në disa raste, gabimi është se fillimisht lidhet, por kur terminali rrëzohet, ai shkëputet. Të tjerët, përkundrazi, arrijnë të lidhen por marrin shkëputje të ndërprera gjatë gjithë aktivitetit me pajisjen.

Që atëherë nuk është gjetur asnjë model i qartë dashurie janë raportuar gabime në iPhone 14, iPhone XS, iPhone 11, etj. Kjo do të thotë, pajisja nuk është specifike për këtë gabim, por Duket se është një gabim i softuerit në iOS 16.1, një gabim. Në fakt, përdoruesit që janë regjistruar në programin publik beta dhe zhvilluesit tashmë po testojnë me iOS 16.2 beta për të parë nëse gabimi mbetet apo nëse, përkundrazi, është ende në fuqi.

Apple ka të ngjarë të dalë me një rregullim për këtë gabim së shpejti, dhe nëse është një gabim softuerësh, lëshoni një përditësim të vogël në formën e një patch të përpiqeni të korrigjoni gabimin sa më shpejt të jetë e mundur. Në rast se ndikimi te përdoruesit është shumë i vogël për shkak se gabimi është gjetur, ndoshta Apple mund të presë për iOS 16.2, megjithëse kjo nuk ka shumë gjasa të ndodhë.

Aktivitetet e drejtpërdrejta të iOS 16
Artikulli i lidhur:
Këto janë disa aplikacione të pajtueshme me Dynamic Island në iOS 16.1


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Leonis dijo

    Problemi zgjidhet duke çaktivizuar lokalizimin