Ne testuam altoparlantin me Bluetooth Aukey SK-S1: i mirë, i mirë dhe i lirë

Ju e dini sa shumë na pëlqen produkte provëNe e dimë që të gjithë mezi po presim një rishikim të iPhone X të ri (dhe me siguri iPhone 8). Testet e produkteve që mund t'ju bëjnë nëse vendosni ose jo t'i blini ato, dhe është se pa marrë parasysh sa prodhuesit na tregojnë të gjitha mrekullitë e produkteve të tyre, në fund të fundit janë testet e një përdoruesi që mund të tregojnë nëse jemi përballë një produkti të mirë apo jo.

Sot ne ju sjellim rishikimin e një prej atyre produkteve që kanë ndryshuar mënyrën e të dëgjuarit të muzikës, altoparlantë Bluetooth, padyshim një nga pajisjet më të gjithanshme që na lejon të luajmë muzikë pa tel nga ndonjë prej pajisjeve tona me Bluetooth, po nga iPhone / iPad gjithashtu. Dhe me siguri marka tingëllon e njohur për shumë njerëz Aukey, një markë mjaft e lirë që ndërton produkte mjaft efikase si ai që ju sjellim sot: Altoparlant Bluetooth Aukey SK-S1, një altoparlant shumë i zhdërvjellët për ju që të dëgjoni (ose edhe ta përdorni si pa duar) çdo lloj muzike. Pas kërcimit ne ju japim të gjitha detajet e këtij Aukey SK-S1, një nga Altoparlantët Bluetooth për iPhone-in tonë më të lirë dhe me zë më të mirë komercialisht i disponueshëm ...

Karakteristikat e Aukey SK-S1

Aukey SK-S1 ka dy Drejtues 8W që do të sigurojnë tingull të mjaftueshëm kështu që mund të dëgjohet pa probleme në një dhomë normale. Drejtuesit e mjeteve të kontrolluara nga a procesor dixhital i sinjalit (DSP) që megjithëse siguron një tingull të fuqishëm peca ndonjëherë me basinPo, nëse jeni adhurues të tingullit të kaluar të basit nuk do të keni ndonjë problem, nëse nuk jeni gjithmonë mund ta barazoni sinjalin duke hequr pak bas. Ka dy bateri de 2000mAh, më se e mjaftueshme për të pasur një Rishikim 8 orësh, ne nuk kemi pasur ndonjë problem me këtë dhe kjo ju paralajmëron para se bateria të shterojë plotësisht. Gjuha gjithashtu përmban një mikrofon i integruar që do të na lejojë të bëjmë ose të marrim thirrje pa ndonjë problem.

Dizajni i altoparlantit Bluetooth

Dizajni është padyshim ajo që na pëlqente më shumë, është një altoparlant i vogël, por i fuqishëm, a "Kutia" me mikroperforime e cila në pjesën e sipërme të saj ka butonat klasik te kontrollit: një buton për të pranuar ose anuluar thirrjet, kontrollet e volumit (këto kontrollojnë volumin e iPhone-it tonë nëse jemi të lidhur me Bluetooth), dhe kontrollet për të shkuar te kënga tjetër (ose kthimi te e mëparshmja) si dhe një buton për të vendosur ose luaj ose ndalo atë që po luajmë. Ju nuk keni më shumë, dhe as nuk keni nevojë për të. PPajisjet e poshtme janë të ndërtuara nga një material jo-shqip në mënyrë që ta mbështesni atë në çdo sipërfaqe. Importantshtë e rëndësishme të thuhet se nuk ka mbrojtje ndaj ujit, kështu që duhet të keni kujdes në disa ambiente ku mund të laget ...

Lidhjet Aukey SK-S1

Lidhur me Hyrjet e zërit Aukey SK-S1 (ata janë në pjesën e pasme) që ka, ju do të gjeni (padyshim) hyrjen Bluetooth 4.0 që funksionon vërtet mirë dhe nuk paraqet ndonjë humbje të zërit gjatë gjithë kohës që e kemi testuar. Gjithashtu interesante është mundësia e përdorimit të një hyrje të zërit përmes minijack, priza e zërit të jetës, diçka që do ta bëjë altoparlantin përdorni më pak bateri sepse kur lidhni një minijack çaktivizoni ndërfaqen Bluetooth. Gjithashtu, si një metodë karikimi ne do të gjejmë një microUSB (përfshihet kabllo USB - microUSB, por jo priza).

Ku mund të blini Altoparlantin Bluetooth Aukey SK-S1?

Ne mund të përmbledhim Aukey SK-S1, siç kemi vendosur në titull: a altoparlant i mirë, i mirë dhe i lirë. Dhe është se disa pajisje të ngjashme mund të gjesh me atë çmim. Më duhet të them se po e përdor më shumë me hyrjen ndihmëse (me pajisjet e tjera që nuk kanë Bluetooth) të së njëjtës pasi që kishte altoparlantë të tjerë Bluetooth, por pa dyshim që është një zgjedhje e madhe për shkak të fuqisë dhe madhësisë së tij, dhe mbi të gjitha siç them: për të saj çmim. Ju mund ta merrni atë brenda Amazona (Furnizuesi kryesor i Aukey) për vetëm 39,99 € përmes lidhjes vijuese: Nuk u gjet asnjë produkt.. Përveç djemve nga Aukey na kanë dhënë një kod zbritje prej 6 €, thjesht duhet të shtoni kodin e mëposhtëm (6X5DKMQE) gjatë procesit të blerjes në Amazon, është e vlefshme deri më 18 shtator kështu që mos hezitoni ta përdorni.

Mendimi i redaktorit

Altoparlant Bluetooth Aukey SK-S1
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
39,99
 • 60%

 • Altoparlant Bluetooth Aukey SK-S1
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • çmim
 • Shkathtësia e altoparlantit
 • Dizajni dhe madhësia
 • Bluetooth 4.0
 • bateri

Contras

 • Shumë serioze
 • Fuqia e zërit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.