Kjo është gjithçka që mund të blini në dyqanin special Apple në Cupertino

Kjo është gjithçka që mund të blini në dyqanin special Apple në Cupertino

Shumë prej jush ndoshta nuk e dinë atë, por Apple ka një dyqan në selinë e saj Cupertino, California në numrin 1 Loop Infinite, ku ju mund të blini shumë më tepër produkte sesa zakonisht shohim në dyqanet e Apple që kompania është përhapur në të gjithë botën.

Dyqani i Apple Apple Cupertino u rihap vjeshtën e kaluar, dhe mbase një vit nga tani ai nuk do të jetë më në vendin e tij aktual, nëse jo në Campus 2 dyert e të cilit do të hapen diku në 2017. Në çdo rast, në këtë dyqan Ju mund të gjeni një të madhe sasia e tregtisë së ndërmarrjeve të tilla si bllok shënimesh, bluza, stilolapsa, si dhe produktet e zakonshme (mAc, iPhone, iPad, etj.). Këto janë të gjitha që mund të blini në Apple Store në selinë e Apple.

Të gjitha tregtimet në një dyqan të vetëm Apple

Dyqani Apple i vendosur në numrin 1 të Infinite Loop (Cupertino, California), është po aq i arritshëm për publikun sa çdo dyqan tjetër Apple në Shtetet e Bashkuara, Kinë, Francë, Spanjë ... Sidoqoftë, në të është e mundur të gjesh produkte që çdo tifoz i Apple do të dëshironte të kishte, por kjo nuk është e mundur të përvetësohet diku tjetër. Kjo ka qenë gjithmonë diçka mjaft e çuditshme për mua, sepse jam i sigurt që shumë prej këtyre produkteve merchandising do të shisnin shumë mirë në dyqanet e tjera dhe padyshim, nuk mendoj se dikush do të konsideronte një udhëtim në Kaliforni vetëm për të blerë një këmishë një stilolaps.

Kjo është gjithçka që mund të blini në dyqanin special Apple në Cupertino

Ashtu si në dyqanet e tjera, Infinite Loop Apple Store ofron një shërbim të mbledhjes së produkteve, në rast se keni vendosur t'i blini ato përmes internetit, por dëshironi t'i merrni ato personalisht. Dhe sigurisht, ju gjithashtu mund të ecni nëpër të dhe të blini gjithçka që dëshironi.

Dyqani është e hapur për publikun gjatë orarit të punës, por nuk ka ndonjë qasje në zyrat e Apple, është i pavarur .. Gjithashtu ka parkim të kufizuar. Përmasat e tyre janë më të vogla se dyqanet e markave të tjera dhe atje nuk mbahen punëtori trajnimi ose riparimi. Ju mund të provoni të gjitha produktet e ekspozuara dhe stafi do të kujdeset për ju si në pjesën tjetër të Dyqaneve të Apple.

Kështu, arsyeja e vërtetë për të vizituar këtë dyqan, përveç vendndodhjes së tij, është të blini produkte që nuk do të mund t'i gjeni askund tjetër: bluza, turi, shishe uji termik të ujit, stilolapsa, fletore dhe më shumë.

dyqan molle-kupertino

Dizajni është shumë i ngjashëm me dyqanet e tjera të Apple me produktet e shfaqura në tavolina dhe rafte të ngjashme. Në sfond, një ekran gjigand promovon lajmet e fundit. Përveç kësaj, dyqani ka një fasadë të madhe qelqi, dhe ka pak thellësi, kështu që është shumë mirë i ndriçuar në një mënyrë natyrale.

dyqan molle-kupertino-2

Një shëtitje nëpër dyqan së shpejti zbulon disa nga produktet që nuk mund t’i gjenim askund tjetër, natyrisht të vendosura shumë mirë në raftet e tyre.

bluza-dyqane molle

Koleksioni i bluzave ofron 16 opsione të ndryshme. Gjysma në të zezë dhe gjysma tjetër në ngjyra të ndryshme. Ato të zeza kanë dizajne të veçanta ndërsa bluzat me ngjyra shfaqin logon e Apple në pjesën e përparme. Të gjithë ata kanë një liqen të vogël në pjesën e pasme dhe mbishkrimin "1 Loop Infinite", kështu që dihet që ju keni qenë atje.

Çmimi i përgjithshëm është 29 dollarë, por ka edhe të mitur me një çmim prej 25 dollarë. Mund t’i merrni direkt.

Apple Store loop pafund

Në anën e djathtë të dyqanit, do të gjeni pjesën tjetër të produkteve unike të Apple. Kjo perfshin fletoret Mbulesa me kapak të veshur me logo të Apple, në ngjyra të ndryshme dhe në madhësi të vogla dhe të mëdha. Çmimi varion nga 19 deri në 29 dollarë në varësi të madhësisë dhe llojit të letrës.

Ka gjithashtu stilolapsa me logon e Apple në argjend dhe ar me 35 dollarë secili. Ato janë bërë nga një kompani e Teksasit që gjithashtu ofron pjesë dhe modeli quhet "Tornado Rellerball".

Më në fund, ato gjithashtu mund të gjenden filxhanë kafeje dhe shishet termike. Kriklla janë bërë prej porcelani japonez, me logon e Apple dhe të disponueshme në tre ngjyra (e bardhë, gri ose e zezë) dhe dy madhësi (të vogla dhe të mëdha) për 25 dollarë ose 29 dollarë.

L shishe termike Ata gjithashtu paraqesin logon e Apple, megjithëse është më e dukshme në versionin e bardhë sesa në atë argjendi. Ata shesin për 35 dollarë secili dhe premtojnë të mbajnë lëngjet e ftohta për 24 orë dhe të nxehta për 12 orë. Këto shishe vijnë nga një kompani e quajtur S'well.

Nëse një ditë shkoj atje, do të vij i ngarkuar me gjëra që nuk më duhen, me siguri. Dhe tani ju lëmë me një galeri të plotë fotografish të bëra nga djemtë në 9to5Mac.

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-1

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-2

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-3

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-4

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-5

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-6

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-7

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-9

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-10

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-11

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-12

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-13

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-14

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-15

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-16

dyqan molle-lak-infinit-kupertino-17

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.