Kjo është mënyra se si Apple dëshiron që ju të redaktoni mesazhet pasi t’i dërgoni ato

Aplikacioni iPhone Messages, i njohur më mirë si iMessages në disa vende anglishtfolëse, është një aplikacion i mesazheve të çastit që nuk është larg nga të tjerët si WhatsApp ose Facebook Messenger. Në Spanjë ne nuk jemi shumë të njohur me këtë aplikacion dhe ne zakonisht zgjedhim ato jo vendas, madje edhe për të komunikuar me njerëzit që përdorin iOS, megjithatë, Apple vazhdimisht vë bast për të pasi që ka një vend mjaft të madh të përdoruesve. Përdoruesit e mesazheve humbin aftësinë për të redaktuar mesazhet, megjithatë, Apple tashmë po mendon se si t'i zbatojë ato.

Me këtë rast AppleInsider Ai ka shikuar listën e patentave të reja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ka gjetur një patentë në lidhje me përdorimin e Mesazheve, e cila është mjaft kurioze. Në këtë patentë të ndërfaqes së përdoruesit të Mesazheve mund të shohim se si duke mbajtur Haptic Touch në një mesazh, hapet një menu konteksti që do të na lejojë të kryejmë disa opsione, midis tyre gjejmë jo vetëm ato të zakonshmet, por edhe mundësinë e eliminimit mesazhin dhe funksionin "Trego Redaktimet ...". Padyshim që kjo i referohet mundësisë për të parë një listë të redaktimeve të bëra në një mesazh, diçka që ka qenë e disponueshme për një kohë të gjatë në Facebook për shembull.

Definitely Messages është një nga aplikacionet më të mira vendase iOS dhe megjithatë pak prej nesh i japin asaj përdorimin që meriton, unë i pari. Sidoqoftë, Ashtu si me FaceTime, kufizimi i tij kryesor është se mund të përdoret vetëm midis përdoruesve që kanë pajisje iOS ose macOS, Dhe kjo në një vend ku pjesa e tregut e Apple është mjaft e vogël qëndron si një pengesë e madhe që nuk mund ta heqim qafe lehtë. Në çdo rast, kjo mënyrë e re e bashkëveprimit me Messages është një plus për Apple dhe zhvillimin e saj.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.