Kështu integrohet një karikues MagSafe në një Tesla Model S

Përdoruesit e Tesla shpesh kanë të njëjtin problem si përdoruesit e Apple me aksesorët, dhe kjo është se ekziston një treg i tërë kushtuar pajisjeve për të mbuluar, përmirësuar, përshtatur ose personalizuar brendësinë e Tesla në tregun jashtë kompanisë. Nga Elon Musk.

Më e habitshmja është se si Ky pronar i Tesla Model S ka arritur të vendosë një ngarkues MagSafe brenda makinës së tij. Të them të drejtën, kjo nuk ishte jashtëzakonisht e nevojshme, por gjithsesi na duket interesante. Le ta hedhim një vështrim në këtë gjë interesante.

Në këtë rast po flasim për përdoruesin legoswag123 nga forumi popullor i Amerikës së Veriut Reddit. Në të ai ka rrëfyer procesin e "prodhimit" dhe përfshirjes së MagSafe në Tesla Model S të tij, siç shpjegon:

MagSafe në Modelin tim S! nga teslamotore

Ky është një përshtatës për të lënë iPhone tuaj në konsolën qendrore të Tesla Model S tuaj përmes adaptorit Apple të MagSafe. Unë kam përdorur shirit dypalësh 3M për ta rregulluar shpejt dhe në rast se do të më duhet ta heq përsëri.

Për ta lidhur kam përdorur një përshtatës USB-A në USB-C.

E vërteta është se është qesharake se si duke mprehur zgjuarsinë tonë pak dhe me disa aftësi ne jemi në gjendje t'i bëjmë këto gjëra po aq interesante sa këto. Së shpejti ata do të kopjojnë idenë në AliExpress dhe do të fillojnë të shesin kutitë e instalimit të adaptorit MagSafe për Tesla Model S tuaj, dhe kush e di por edhe për Dacia tuaj të përulur me një çmim të arsyeshëm. Ndërkohë, nuk na mbetet gjë tjetër veçse të duartrokasim këto iniciativa dhe veçanërisht mënyrën se si ato ndahen në internet në mënyrë që të gjithë të përfitojmë nga idetë. Padyshim që kjo e Magsafe e ndërmarrjes Cupertino do të japë shumë për të folur në muajt e ardhshëm qëndroni të akorduar sepse ne do t'ju sjellim më shumë lajme në lidhje me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.