Kjo është ndërtimi i Apple Campus 2 që nga shtatori 2016

mollë-kampus.2

Ne jemi përsëri me një azhurnim mbi statusin e ndërtimit të Apple Campus 2. Këto pamje përmes një droni na lënë shembuj të qartë se si përparon ky instalim mbresëlënës dhe i rrumbullakët në të cilën Apple pretendon të ketë një pjesë të madhe të pajisjeve të saj. Panelet diellore rreth ndërtimit tashmë kanë filluar të vlerësohen me të cilat Apple do ta bëjë ndërtesën plotësisht efikase (duke folur energjikisht). Kjo ndërtesë është një nga ëndrrat e shumta të Steve Jobs dhe një model që ai promovoi pak para se të ndiqej vdekja e tij. Le të shohim nga afër Apple Campus 2.

Rreth ndërtesës mund të shohim dritare të mëdha, ato praktikisht po finalizojnë detajet e asaj që do të jetë pjesa e brendshme dhe e jashtme e strukturës përfundimtare. Ndërtimi shoqërohet gjithashtu nga disa ndërtesa ndihmëse, të tilla si dy garazhe të mëdha që mund të ruajnë deri në 8.000 automjete dhe një auditorium nëntokësor për kampusin. Projekti është në atë që ne mund ta konsiderojmë fundin e zhvillimit të tij. Aspekti më karakteristik është padyshim kopshti i madh në qendër të kampusit që fillon të marrë formë, me linja mjaft të shënuara për atë që Apple dëshiron prej tij.

Do të ketë gjithashtu gjelbërim rreth kampusit, jo vetëm në qendër. Apple planifikon mbillni rreth 7.000 pemë me deri në 300 specie të ndryshme rreth kampusit, përfshirë pemët frutore. Me këtë, ata duan që punonjësit e tyre të jenë në gjendje të kryejnë aktivitete në natyrë të tilla si vrapim dhe çiklizëm. Sigurisht, ato do të përfshijnë fusha basketbolli dhe tenisi përreth kampusit për të njëjtët punonjës. Projekti pritet të përfundojë në fund të këtij viti, për të filluar lëvizjen e punonjësve në fillim të vitit 2017. Spektakolar ky projekt në të cilin Apple ka vendosur kaq shumë përpjekje dhe kjo na lë ojiplático.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.