Kjo është video e shpërthyer e baterisë MagSafe

MagSafe

Këtë javë Kanali YouTube Charger Lab u vesh si iFixit për të na treguar direkt pamjen e shpërthyer të baterisë së Apple, Magsafe. Për të vazhduar direkt me këtë artikull duhet të themi se kjo mund të bëhet vetëm nga ekspertë të fushës, mos u përpiqni kurrë të hapni një bateri për të parë brendësinë e saj sado e thjeshtë të duket. Përveç kësaj, logjikisht bateria e Apple sapo të hapet nuk mund të përdoret më për të karikuar asnjë iPhone.

Video e kanalit YouTube Laborator ngarkuesish në të cilën tregon brendësinë e kësaj baterie, logjikisht është në anglisht dhe mund të filloni të shihni pjesën e brendshme të baterisë nga minuta 3:00:

Ka dy mbështjellje karikimi brenda dhe një unazë magnetesh që lejon mbajtjen perfekte me iPhone-in tonë 12, ju mund të shihni dy bateri brenda që janë të lidhura së bashku duke ofruar rreth 11,13 vat orë dhe 7,62 volt. Alsoshtë gjithashtu interesante të shihet se në anën e pasme të kësaj baterie MagSafe ndodhet një pllakë e madhe metalike me një dizajn të ngjashëm me pllakën gjë që lejon shpërndarje më të mirë të nxehtësisë kur jemi duke e karikuar pajisjen.

Logjikisht të gjithë përbërësit e brendshëm që mbart kjo bateri janë me cilësi dhe teknologji të lartë, në të mund të shohim një pjesë të mirë të mikroçipave brenda, nuk është vetëm një bateri e jashtme. Kjo bateri e jashtme mund të gjendet nga 109 € në faqen e internetit të AppleNëse ia vlen apo jo, kjo varet nga ju që të vendosni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.