Ky është watchOS 11 dhe ajo që Apple ka prezantuar në WWDC

Apple prezanton WatchOS 11, një ndryshim i vogël në fytyrë për WatchOS 10 me disa veçori të reja interesante që do të përmirësojnë mënyrën se si ndërveprojmë me Apple Watch.

Apple, siç e dimë tashmë, e fokuson Apple Watch në botën e shëndetit dhe për këtë arsye ka filluar me mënyra të reja për të qëndruar aktiv. TETani kemi funksionalitetin Training Load, për të matur intensitetin e stërvitjeve tona Falë llogaritjeve të distancës, shpejtësisë, rrahjeve të zemrës dhe përveç të dhënave tona personale si mosha ose pesha dhe gjatësia, ne do të jemi në gjendje të tregojmë në fund të stërvitjes se si jemi ndjerë për të ndihmuar në llogaritjen e kësaj ngarkese stërvitore. Në këtë mënyrë ne mund të marrim vendime më të mira kur stërvitemi.

Aplikacioni Activity brenda iPhone-it tonë përfshin metrika dhe tendenca të reja, por Lajmi më i madh është se më në fund mund të ndalojmë rrathët në rast se kemi pësuar një dëmtim ose thjesht jemi me pushime pa i ndalur brezat tanë. Më në fund, Apple, Më në fund.

Duke vazhduar vetëm me WatchOS 11, Apple lëshon një aplikacion të ri të quajtur Vitals, ne mund të kuptojmë më shumë për të dhënat tona shëndetësore, të identifikojmë se çfarë ka ndodhur në trupin tonë dhe të kuptojmë se si elementët e jashtëm, si alkooli, mund të veprojnë në shëndetin tonë.

Apple prezanton mënyra të reja për t'u lidhur me pjesën tjetër të botës falë veçorive të reja të Siri në WatchOS, duke qenë në gjendje t'i kërkojë asaj detyra të reja, si p.sh. kërkimi për të krijuar një kujtesë. Tani, për më tepër, do të kemi në dispozicion miniaplikacione të reja për kur rrëshqasim timonin. Kështu, zhvilluesit do të jenë gjithashtu në gjendje të shfaqin aktivitete të drejtpërdrejta këtu.

Vijmë te personalizimi i sferave, i cili na tërheq gjithmonë vëmendjen. Tani falë teknikave të Mësimit të Makinerisë, sfera e portretit krijon kapjen më të mirë nga fotot tona për ta përshtatur atë me ekranin e Apple Watch. Ne kemi mbetur, për momentin, pa sfera të reja të paraqitura. Do të shohim në beta.

Ky është WatchOS 11. Ky është WWDC.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.