Kjo do të ishte logoja e Apple Music Hi-Fi "Lossless"

lossless

Ky mëngjes po bëhet mjaft i zënë kur bëhet fjalë për shërbimin muzikor streaming të Apple, Apple Music. Duket se kompania Cupertino është gati të nisë këtë shërbim të ri muzikor hi-fi i njohur gjithashtu si Hi-Fi. Në këtë rast, ajo që një dizajner ka zbuluar në faqen e internetit Muzika e Apple cili do të ishte dizenjimi i këtij shërbimi të ri që Apple supozohet të lançojë në orët e ardhshme.

Dizajni i këtij «Lossless» është zbuluar nga projektuesi Stijn de Vries, më vonë është publikuar në rrjet. Flitet gjithashtu se ekziston një logo që mund të lexojë "Hi-Res Lossless" kështu që ne do të ishim shumë afër mbërritjes së tij.

Javën e kaluar biseduam për këtë çështje në iPhone sot dhe disa orë më parë kolegu ynë Luis Padilla publikoi një artikull në të cilin ai gjithashtu përmendi ardhja e kësaj cilësie të re të shërbimit për përdoruesit e Apple Music.

Në faqen e internetit të Apple Music ka vReferenca të ndryshme për audion pa humbje dhe madje edhe për Dolby Atmos, kështu që e gjithë kjo po precipiton shumë shpejt dhe në orët e ardhshme me siguri do të jetë zyrtare. Rrjeti i MacRumors Ata e treguan këtë logo të rrjedhur pak minuta më parë. Possibleshtë e mundur që nesër e gjithë kjo të jetë një realitet dhe të mësoni të ofroni këtë cilësi audio në shërbimin e saj Apple Music.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.