Ky email zbulon se çfarë priste Steve Jobs nga Apple para se të vdiste

Steve Jobs-

Që Apple pa Punë nuk është i njëjti është një frazë e dëgjuar / lexuar tepër, ne nuk do të mashtrohemi, pas vdekjes së tij shumë gjëra ndryshuan, por jo domosdoshmërisht për keq. Do të ishte një qëndrim hipokrit të mohonte që Tim Cook po bën një punë të mirë në krye të kompanisë, duke arritur rezultatet e tij më të mira financiare në histori dhe duke paraqitur pajisje me cilësi të lartë. Sidoqoftë, gjithçka që rrethonte figurën e Jobs ishte mjaft enigmatike, sot doli në dritë një email që mësuesi mësues i teknologjisë u dërgoi njëqind punonjësve më veteranë të kompanisë, me një seri lë të kuptohet se çfarë priste nga Apple në të ardhmen.

Ky email filtruar nga kuarc Shtë mjaft enigmatike, ne do të paraqesim letrën në anglisht në mënyrë që të mund të merrni një ide shumë më të saktë se çfarë do të thoshte në të vërtetë, pa ndërmjetës. Në këtë email nuk gjetëm asgjë në lidhje me Apple Watch, as për elementë të tjerë me një rëndësi të madhe, por nëse shohim rrugën që Apple donte të ndiqte, rivali i saj për të mposhtur ishte Android i Google, një luftë që është akoma më e humbur se vite më parë. Megjithatë, ide të tjera si Apple TV janë përmbushur më shumë se sa. Duket se Jobs shkruante këto posta elektronike të drejtpërdrejta dhe objektive, në mënyrë që secili punonjës të dinte vendin e tij në kompani dhe atë që pritej prej tij.

Nga: Steve Jobs
Data: 24 tetor 2010 6:12:41 PM PDT
Për: ET
Lënda: Top 100 - A

Këtu është prerja ime aktuale.

Strategjia Steve 2011 - SJ
- Kush jemi ne?
- numri, mosha mesatare, ...
- Numërimi i VP, ngritje në detyrë vitin e kaluar
- përqindja e anëtarësimit të ri në këtë takim
- çfarë bëjmë ne?
- diagrami i njësive / linja e produktit dhe të ardhurat / linja e produktit
- Listat e njëjta me tableta + telefona të bashkuara
- Epoka e Post PC - Apple është kompania e parë që ka arritur këtu
- Postoni produkte të PC tani 66% të të ardhurave tona
- iPad shiti Mac brenda 6 muajve
- Epoka e postimit të PC = më shumë celular (më i vogël, më i hollë, më i lehtë) + komunikime + aplikacione + shërbime cloud
- 2011: Lufta e Shenjtë me Google
- të gjitha mënyrat se si do të konkurrojmë me ta
- arsyeja kryesore për këtë takim Top 100
- do të dëgjoni për atë që po bëjmë në secilën prezantim
- 2011: Viti i reve
- kemi shpikur konceptin Digital Hub
- PC si qendër për të gjitha pasuritë tuaja dixhitale
- kontakte, kalendarë, faqeshënues, foto, muzikë, video
- nyja dixhitale (qendra e universit tonë) po lëviz nga PC në re
- PC tani është vetëm një klient tjetër së bashku me iPhone, iPad, iPod touch, ...
- Apple rrezikon të varet shumë gjatë nga paradigma e vjetër (dilema e inovatorit)
- Google dhe Microsoft janë duke ndjekur më tej teknologjinë, por ende nuk e kanë kuptuar atë
- lidhni të gjitha produktet tona së bashku, kështu që ne t'i mbyllim më tej klientët në ekosistemin tonë
- 2015: kampus i ri

2. Shteti i Kompanisë
- Peter & Tim
- Përmbledhje e vitit 2010
- Plani VF2011
- ku është biznesi ynë
- analiza gjeografike (NA, Euro, Japoni, Azi, mundësisht të shpërthejë Kina) (paraqitet në hartë)
- piketat kryesore, tendencat dhe qëllimet e ardhshme
- krahasime me Google, Samsung, HTC, Motorola & RIM3. iPhone
- Joz & Bob
- Strategjia 2011:
- "plus" iPhone 4 me antenë, procesor, kamera dhe softuer më të mirë për të qëndruar përpara konkurrentëve deri në mes të vitit 2012
- kanë versionin LTE në mes të vitit 2012
- krijoni model me kosto të ulët iPhone bazuar në iPod touch për të zëvendësuar 3GS
- Azhurnim biznesi dhe konkurrues
- shfaq reklama Droid dhe RIM
- Verizon iPhone
- orari, marketing, ...
- Hardware iPhone 5
- Performanca H4
- dizajni i ri i antenës, etj
- kamera e re
- orarin
- [KONFIDENCIAL]
- qëllimi i kostos
- shfaq modelin (dhe / ose prezantimet)
- Xhoni

4. iPad - Bob, Jony, Dan Riccio, Michael Tchao, Randy Ubillos, Xander Soren, Roger Rosner
- Strategjia 2011: dërgoni iPad 2 me pajisje dhe softëare të mahnitshëm para se konkurrentët tanë të arrijnë modelin tonë aktual
- Biznes dhe azhurnim konkurrues - Michael
- Aplikacione, adoptim i korporatave, ...
- shfaq reklama Samsung, HP (?) Anf iPad
- Udhërrëfyesi i Produktit 2011
- Bob, Dan & Jony
- iPad 2
- ID e re, H4, UMTS + Verizon në një model, kamera, ...
- Njësitë dhe rastet e EVT
- Dongle HDMI (përdorni për projeksionin e demonstrimeve më poshtë?)
- iPad 3
- ekran, H4T
- DEMOS: - PhotoBooth (Michael?)
- iMovie (Randy)
- GarageBand (Xander)
- sistemi i shkrimit të librave (Roger)
- ekran punues për iPad 3 (gjatë pushimit)

----

5. iOS - Scott, Joz
- Strategjia: arrij deri në Android ku jemi prapa (njoftime, lidhje telefonike, fjalim,…) dhe kapërceji ato (Siri,)
- Afati kohor i lëshimeve të iOS nga e para deri në Telluride, përfshirë Verizon
- Shtyllat e tendës së Jasperit
- Shtyllat e çadrës Durango (pa MobileMe)
- Shtyllat e tendës Telluride (me shënimet "kap" dhe "kërcim" në secilin)
- DEMOS:
- Jasper: AirPlay në AppleTV - video nga iPad, foto nga iPhone, ??
- Durango: ?? (pa karakteristikat e MobileMe)
- Telluride: Siri ,?

6. MobileMe - Cue, SJ, Roger Rosner
- Strategjia: kap shërbimet e Google cloud dhe kapërceji ato (Photo Stream, cloud storage)
- Android
- integron thellësisht shërbimet cloud të Google
- përpara Apple në shërbimet cloud për kontaktet, kalendarët, postat
- 2011
- Viti i Apple i reve
- lidhni të gjitha produktet tona së bashku
- e bëjnë ekosistemin e Apple edhe më ngjitës
- MobileMe falas për iPhone 4, iPad dhe iPod touch të ri
- Jasper - Regjistrohuni me Apple ID, Gjeni iPhone tim
- Durango
- Gjeni miqtë e mi, kalendarin, kontaktet, faqeshënuesit, transmetimin e fotove
- Prill
- Magazinimi i reve iWork
- Telluride
- hapësira ruajtëse për aplikacionet e palëve të treta
- Rezervimi i iOS
- iDisk i ri për Mac
- Rritje
- rritja e parashikuar, kostoja / përdoruesi
- planifikoni të shkallëzoni në 100 milion përdorues
- plani i tranzicionit për anëtarët e paguar
- po në lidhje me postën elektronike?
- DEMOS:
- Gjeni miqtë e mi
- Kalendari
- Transmetim fotografish
- Magazinimi i reve iWork (Roger Rosner)

7. Mac
- David Moody, Bob, Craig Federigi, Randy Ubilos &?
- Udhërrëfyesi për harduerin
- Plani i luanit
- Dyqani i Aplikacioneve Mac
- Final Cut Pro DEMO (Randy &?)

8. Apple TV 2- David Moody, Jeff Robbin
- Strategjia: qëndroni në lojën e dhomës së ndenjes dhe bëni një pajisje të shkëlqyeshme "must have" për pajisjet iOS
- shitjet e deritanishme, parashikimet për këtë sezon festash
- shtoni përmbajtje: - NBC, CBS, Viacom, HBO, ...
- Abonim në TV?
- ku do të shkojmë nga këtu?
- aplikacione, shfletues, shkop magjik?

----

9. Përditësimi i Dyqaneve - Eddy, Patrice
- Muzika
- Strategjia: Hidhni edhe më shumë përpara Google në muzikë
- Beatles
- iTunes në re
- Dyqani i Aplikacioneve
- Strategjia: Hidhni edhe më shumë përpara Google në zbulimin e aplikacioneve të reja të shkëlqyera për iOS

10. Përditësimi i ADS - Andy Miller

11. Azhurnimi me pakicë - Ron Johnson


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Chema dijo

  Ju gjithashtu mund të vendosni përkthimin për ata prej nesh që nuk e kontrollojnë anglisht aq shumë

 2.   Bertus dijo

  Po sikur, meqenëse keni denjuar të botoni këtë artikull, ta përktheni atë në më pak të favorizuar, por jo më pak të interesuar për këtë?
  Falënderim

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Nuk doja të shtrembëroja informacionin. Pershendetje

   1.    Chema dijo

    Dhe çfarë është ajo ??? A ju jep fshatarë, nëse doni të mësoni anglisht?