Klientët fillojnë të marrin raste zyrtare iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus

Këllëf zyrtar lëkure për iPhone

Së bashku me prezantimin e dy modeleve të reja të telefonit Apple, iPhone 6 dhe vëllait të tij më të madh iPhone 6 Plus, kompania ka krijuar disa kopertina zyrtare për të dy pajisjet dhe mund të porositen, si telefonat, që nga java e kaluar. Klientët që i blenë ato nga Apple Store së bashku me pajisjet e reja kanë filluar të marrin mbulesat e reja prej lëkure, siç mund të shihet në foto, duke pritur që iPhone 19 dhe iPhone 6 Plus shumë të lakmuar të fillojnë të mbërrijnë nga e Premtja e ardhshme, 6 Shtator.

Rastet e reja zyrtare të kujtojnë rastin zyrtar prej lëkure që u lëshua me iPhone 5S, tani është në dispozicion në 2 materiale në varësi të shijes së përdoruesit, Piel cilësi të lartë dhe versioni i saj në silikoni. Ato përshtaten në mënyrë të përsosur me dizajnin e ri të iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus dhe ndryshe nga rasti iPhone 5S, rasti i ri zyrtar ka fund plotësisht i hapur për qasje më të lehtë në lidhësin e Rrufesë dhe folenë e kufjeve.

Krahasimi i madhësisë së mëngës

Një nga arsyet e mundshme pse Apple ka qenë në gjendje të ridizenjojë çështjet në mënyrë që ato të kenë një fund të hapur do të ishte të jepnin më shumë lehtë për përdoruesin për ta vendosur dhe për ta hequr atë te pajisjet e reja. Nëse ndonjë nga lexuesit ka një rast zyrtar për iPhone 5S, ju do ta kuptoni këtë, pasi ka shumë vështirësi për ta hequr atë nga pajisja për shkak të bashkimit dhe ngurtësisë që ofron.

Këllëfët e rinj iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus janë bërë me të mikrofibra nga brenda në mënyrë që të mos dëmtojë ose të lërë gjurmë në pajisjet. Duhet të mbahet mend për çmimin e tij të ri dhe mbase për shumë të lartë, kutia prej lëkure për iPhone 6 është me çmim 45 € dhe për iPhone 6 Plus çmimi i tij arrin në 49 €ndërsa kutia e silikonit me çmim 35 € për iPhone 6 dhe 39 € për iPhone 6 Plus. rastet prej lëkure po arrijnë tek klientët brenda 2-3 ditësh ndërsa versioni silikoni pritet të fillojë të mbërrijë në tetor.

Çfarë mendoni për këto kopertina? Do t’i blini?

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   charles kryq dijo

  Kaq muaj dizajni duhet të vendosni një mbulesë të tmerrshme.

 2.   iponemac dijo

  Përshëndetje,

  Ka shumë mundësi më të mira në portale që normalisht tashmë kanë bërë kaseta iPhone. Dizajn shumë më i mirë dhe ata më bindin shumë më tepër në lidhje me çmimin. Nuk më pëlqen fare këta oficerë. Pershendetje!

 3.   Hoçi75 dijo

  Mbulesa e 5s nuk është aq e vështirë për t'u hequr: së pari një cep dhe pastaj tjetri. Moreshtë më estetike dhe mbron më shumë

 4.   Xavier dijo

  Rasti i 5S është shumë më i mirë dhe nuk është aspak i pakëndshëm kur lidhni telefonat ose kabllon e ndriçimit. Unë kam një rast për iPod Touch 5 ashtu si ai për iPhone 6 (përveç që është gjithashtu i hapur në pjesën e sipërme) dhe unë jam i pambrojtur shumë, e hodha një herë dhe u dhëmb.

 5.   Xavier dijo

  Kufje *

 6.   Pipo dijo

  Këllëfi prej lëkure i dizenjuar nga apple për iphone 5s është i një cilësie jashtëzakonisht të madhe, para se të vendosja për të blerë i kërkova shitësit për të dhe u përpoqa të gërvishtem sipërfaqen e saj për të kontrolluar humbjen e mundshme të ngjyrës ose përkeqësimin e shpejtë, nuk ishte kështu. Ekziston një pikë për të theksuar, në këto raste të lëvizshme, përtej ngjyrave dhe formave është prekja, po, ndjesia që përjetohet kur merret me të dhe në këtë kuptim është e pakonkurueshme. Ju dëshironi të ndjeni me të vërtetë një telefon cilësor, si iPhone, në duart tuaja, ta përdorni atë pa një kasetë, ta ndieni ashtu siç është dizajnuar, përfundimi dhe ndjesia që ofrojnë këto faqe janë analizuar thellësisht paraprakisht dhe është një pjesë e brendshme e secili model. Padyshim që ju duhet ta mbroni atë nga një rënie e rastit dhe prandaj ne përdorim një mbulesë mbrojtëse, por përpiquni të vlerësoni pikën e diskutuar.
  E keqja që kam gjetur është pamundësia e lidhjes së një fole 3.5 mm përveç asaj që përdoret në kufjet e iphone, hapja e ngushtë e kutisë nuk lejon një skedë tjetër, e njëjtë kur e lidh atë me një bankë të të akuzuarve, qoftë nga një Zeppelin Ajri ose ndonjë tjetër, duhet të hiqni mbulesën pasi nuk mund të kontaktojë, këto pika negative duket se janë korrigjuar me prerjen më të ulët të ofruar nga mbulesat e reja.
  të fala