Klipet azhurnohen me ato që kanë të reja në iPadOS 13.4

Aplikacioni Clips erdhi në iOS AppStore me shumë zhurmë me synimin për të ofruar një redaktim shumë interesant të shpejtë dhe vertikal të videos për iPhone, kështu që ne do të ishim në gjendje të personalizonim "Tregimet" tona në të gjitha platformat dhe kështu të ishim në gjendje t'i jepnim një prekja e personalizuar dhe mbi të gjitha diferencojnë përmbajtjen që krijohet e krijuar nga një iPhone, diçka që kompania Cupertino gjithmonë e ka pëlqyer shumë. Tani Clips ka marrë një azhurnim që ju lejon të përfitoni sa më shumë nga azhurnimi i fundit iPadOS dhe më shumë. Le të hedhim një vështrim se çfarë ka të re.

Klipet, siç e dini mirë, është një aplikacion krejtësisht falas dhe peshon vetëm 193 MB, duke e bërë atë një aplikim mjaft të lehtë. Pa dyshim ajo që është e veçantë për Klipet është se ju lejon të përdorni përmbajtje ekskluzive nga Disney dhe Pixar, diçka që nuk ka asnjë aplikacion tjetër për redaktim.

 • Tani mund të përdorni Klipet me miun, tastierën dhe tastpadën përmes Bluetooth për të zbuluar mënyra të reja për të krijuar video.
 • Mund të përdorni butonin kopjuar për të krijuar shpejt një kopje të klipit tuaj me të gjitha efektet e tij.
 • Shtuar një buton që do t'ju lejojë të ndani shpejt çdo klip në dy pjesë.
 • Krijoni ngjitëse brenda dhe jashtë ekranit duke qenë në gjendje t'i ngjitni ato shpejt.
 • Me një filtër të ri të arkadës tipike të viteve tetëdhjetë ju do të jeni në gjendje të shijoni një dizajn të ri. Për më tepër, disa afishe me temë 8-bit dhe një "poster" i Game Over janë azhurnuar.
 • Zgjidhni nga 11 afishe të reja Mickey dhe Minnie Mouse për edicionet tuaja.
 • Festoni pranverën me përmbajtje të re të personalizuar.

Aplikacioni është i pajtueshëm vetëm me pajisjet që ekzekutojnë iOS 13.4 ose versionin e mëvonshëm, po, është universal për iPhone dhe iPad dhe iPod për sa kohë që po përballemi me një version të pajtueshëm të iOS ose iPadOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.