Nike + Run Club tani integron me Apple Music dhe sjell më shumë lajme

Nike + Run Club tani integron me Apple Music dhe sjell më shumë lajme

Vetëm një ditë ajo e re Apple Watch Nike + u hodh zyrtarisht në shitje, aplikacioni Nike + Run Club për iPhone dhe Apple Watch mori një azhurnim të rëndësishëm dje që e sjell atë në versionin 5.1.

Versioni i ri i Nike + Run Club, përveçse përfshin rregullimet tipike të defekteve në kod dhe përmirësimet e performancës, gjithashtu ofron disa veçori të reja të tilla si Integrimi i Apple Music dhe mbështetja GPS i gjetur në Apple Watch Series 2, pjesë e të cilit është modeli special Nike që sapo ka dalë në shitje.

Integrimi GPS i Apple Watch Series 2

Siç mund ta lexojmë në vetë skedarin e azhurnimit të aplikacionit, “Nike + Run Club përfiton nga veçoritë më të fundit të Apple Watch në të gjitha brezat e pajisjeve. Orët Apple Watch Series 2 dhe Apple Watch Nike + do të interpretojnë një gjurmimi i plotë i itinerarit tuaj duke përdorur GPS, pavarësisht nëse vraponi me celularin tuaj ose pa të ".

Kështu, për përdoruesit që zakonisht praktikojnë vrapimin me mbështetjen e tyre Apple Watch, versioni i ri i Nike + Run Club përfshin mbështetje e plotë për watchOS 3.1 (lëshuar në fillim të kësaj jave) dhe përfitoni nga GPS i integruar në Apple Watch Series 2. Më parë, aplikacioni ishte më themelor dhe nuk mund të tregonte rrjedhën e një gare në hartë kur drejtohej pa iPhone afër.

Përfitime të reja për përdoruesit e Apple Watch OS3:
- Qasje e shpejtë në matjet tuaja drejtuese përmes ekranit tërheqës
- Riprodhimi i audios nga ora juaj
- Ftesa inteligjente për tu ekzekutuar të personalizuara për ju
- Caktimi i përkujtuesve të racave tuaja për të qëndruar i motivuar
- Filloni, ndaloni, rifilloni dhe përfundoni vrapimin tuaj me Siri

Integrimi me Apple Music

Dhe për ata përdorues që janë gjithashtu pajtimtarë të shërbimit muzikor streaming Apple Music, tani Nike + Run Club është plotësisht në përputhje me listat e dëgjimit streaming nga aplikacioni i Nike për iPhone:

- Tani mbështet Apple Music. Tani mund të luani listat e personalizuara të Apple Music dhe Nike + Run Club direkt nga aplikacioni.

Çdo pajtimtar i Apple Music mund të gjejë listat e dëgjimit të Nike këtu, dhe zgjidhni një për ta sinkronizuar me Apple Watch në mënyrë që të mundeni luaje jashte linje gjatë stërvitjeve tuaja, pa qenë e nevojshme të mbani as iPhone-in tuaj me vete.

Nike gjithashtu vë në dukje se të gjitha garat tani do të sinkronizohen në mënyrë të besueshme me aplikacionin Health në iPhone.

Karakteristika të tjera të reja në versionin 5.1.0 janë:

- rregulloni opsionet për pauzë dhe rifilloni kur ktheheni në aplikacion
- rregulloni opsionin për të ndaluar garën gjatë ngarkimit të muzikës
- gara tani do të sinkronizohet me aplikacionin Shëndetësor të Apple
- preferencat do të mbahen pas azhurnimit
- ne kemi rregulluar një defekt në kod që parandalonte ruajtjen e garave të përfunduara në Apple Watch
- ne kemi korrigjuar një gabim në mënyrë që të mund të shënoni garat Nike + Coach në programin tuaj
- ne kemi rregulluar një të metë që ndaloi garën në orën kur celulari u prish
- ekrani i përmbledhjes së garës ka një dizajn të ri që ju lejon të shihni hartën dhe matjet e garës me një komoditet më të madh
- ne kemi rishikuar rrjedhën e informacionit që ndani pas garës për ta bërë më të lehtë ndarjen përmes rrjeteve tuaja të preferuara sociale

Nga 9to5Mac ata tregojnë se Ende duket se ka ndryshime midis këtij versioni të Nike + Run Club të disponueshëm në App Store dhe versionit të përfshirë në Apple Watch Nike +.

Nike rekomandon azhurnimin e Apple Watch në azhurnimin më të fundit watchOS 3.1 përpara se të përdorni versionin e ri të Nike + Run Club.

Nike + Run Club versioni 5.1 kërkon iOS 10. Për rezultate më të mira në Apple Watch, ne rekomandojmë përdorimin e watchOS 3.1 ose më të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.