Kodi IOS 13.1 zbulon kutinë e baterisë së zgjuar për iPhone 11, Pro dhe Max

Duket se këtë vit Apple po planifikon gjithashtu të lançojë Mbulesa Smart Battery Case për modelet e reja iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max prezantuar dhe lëshuar së fundmi për shitje. Pra, përveç rritjes së baterisë së këtyre pajisjeve, kompania dëshiron të shtojë një shtesë me këto pajisje që shkaktuan shumë polemika në të kaluarën për dizajnin e tyre "disi të çuditshëm", por sa mirë funksionojnë kur i instalojmë në iPhone tonë.

Një tjetër plus i baterisë për këto iPhone 11 të ri

Zhvilluesi i mirënjohur Guilherme rambo, ka qenë përgjegjës për publikimin e këtij lajmi në mediat 9To5Mac dhe për këtë arsye mund të supozojmë se këto pajisje ose kutitë e baterive për modelet e reja të iPhone do të mbërrijnë herët a vonë. Ne e themi këtë sepse vitin e kaluar ishte gjithashtu përmes kodit të iOS dhe 9To5Mac që arritja e këtyre rasteve u zbulua në dyqanet e Apple, këtë vit "rruga" është e njëjtë kështu që së shpejti mund të shohim fillimin e tyre.

Kodi iOS tregon referencat e këtyre mbulesave për modelet A2180, A2183 dhe A2184Me sa duket për tre modelet e reja të prezantuara të iPhone, 11, 11 Pro dhe Pro Max. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë më në fund me këto raste, por kur ato mund të shihen në kodin e iOS të ri 13.1 është për shkak se ato janë vërtet afër prezantimit, tani për tani nuk ka asnjë referencë në faqen e internetit të Apple dhe logjikisht ato nuk konfirmojnë ose mohoni ose këtë lajm. Me siguri që dizenjimi i këtyre rasteve zyrtare të baterive të Apple do të jetë i njëjtë pasi ndryshimet midis modeleve të iPhone të këtij viti dhe këtij viti janë minimale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Albert dijo

    Unë dizenjoj diçka të çuditshme ... jo! Tregoji shëmtuar.