Përdorimi i kohëmatësve nga aplikacioni Home në HomePod do të jetë i mundur në iOS 14.7

kohëmatës

Versioni i parë beta i iOS 14.7 shton disa veçori të reja përfshirë opsionin për të përdorur një kohëmatës nga aplikacioni Home që lejon HomePod të na njoftojë për diçka që duam. Në këtë rast ne tashmë kemi një mundësi të disponueshme për të shtuar një kohëmatës në HomePod dhe kjo është duke e bërë atë përmes asistentit Siri.

Por tani kohëmatësi që shfaqet në versionin beta na ofron mundësinë për të konfiguruar disa kohëmatës me dorë dhe t'i shtojmë në pajisjen tonë në mënyrë që të mund të aktivizojmë thjesht njërën ose tjetrën me një prekje. Ky është një plus për sa i përket opsioneve në diçka aq të thjeshtë sa mund të jetë për të programuar HomePod për të na njoftuar kur kalon një kohë dhe pica nuk digjet. Gjithashtu nëse kemi disa HomePod në shtëpi mundemi vendosni individualisht këto kohëmatës për të na njoftuar.

Shtoni një kohëmatës në HomePod nga iPhone ose iPad

Shtimi i një kohëmatësi në HomePod ka qenë në dispozicion që nga versioni i iOS 12, përdoruesit mund të shtojnë një kohëmatës me zë të lartë përmes Siri, por tani me këtë opsion të ri mund ta bëjmë atë direkt nga telefoni ose nga iPad-i ynë.

Imazhi që kemi në titullin e këtij artikulli tregon qartë se kohëmatësi është i njëjtë me atë që kemi zakonisht në iPhone. Në këtë mënyrë përdoruesi do të jetë në gjendje të shtojë edhe procesverbalet në një mënyrë më të saktë dhe precize.

Mos harroni se kjo risi i përket një versioni beta, kështu që në këtë kuptim do të na duhet prisni derisa të vijë versioni përfundimtar i iOS 14.7 për të qenë në gjendje ta përdorni atëPër momentin ne ende nuk kemi versionin përfundimtar të iOS 14.6 kështu që do të duhet të vazhdojmë të presim dhe të shtojmë kohëmatës me zë të lartë duke përdorur vetë HomePod përmes Siri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.