Në cilën orë mund të shoh ngjarjen tjetër të Apple?

sfondet kryesore

Siç do ta dinë tashmë shumica dërrmuese e të gjithë lexuesve tanë besnikë, të enjten e ardhshme, 27 tetor, Apple do të zhvillojë një ngjarje të re mediatike që, nëse nuk do të ketë surpriza të minutës së fundit, do të përqendrohet në kompjuterët Mac dhe veçanërisht veçanërisht, në një MacBook Pro i ri, i ridizenjuar dhe më i lehtë.

Në iPhone aktualid jemi të vetëdijshëm që na lexoni nga pjesë shumë të ndryshme dhe të largëta të botës dhe për këtë arsye, sot do t'ju tregojmë në cilën orë do të fillojë ngjarja Apple në vendin tuaj. Në këtë mënyrë, ju mund të filloni të planifikoni justifikimin që do t'i tregoni shefit tuaj se nuk do të punojë atë ditë.

Ngrohja për ngjarjen MacBook

Ne jemi vetëm tre ditë larg nga ajo që do të jetë ngjarja e fundit që Apple zhvillon në 2016. Do të jetë e enjtja e ardhshme dhe ftesat për ngjarjen "Përshëndetje përsëri" janë dërguar tashmë.

Duke thënë ngjarje Do të mbahet në Kampusin e vetë Apple, ku ka "selinë" e saj, në Cupertino, California, një hapësirë ​​me kapacitet shumë më pak se Bill Graham në San Francisko, e cila do t'i japë, nëse më lejoni, një prekje më intime .

"Përshëndetje përsëri" do të përqendrohet në kompjuterët Apple dhe gjithçka tregon se do të shohim një MacBook të ri 13 inç, ardhjen e lidhësit USB-C në MacBook Air dhe një të ri të pritur shumë MacBook Pro me dizajn të ri, më të hollë dhe më të lehtë, tastierë e sheshtë, shirit prekës OLED, Touch ID, USB-C dhe më shumë. Me sa duket, nuk do të ketë asnjë lajm në lidhje me iMac dhe Mac Pro, kështu që do të duhet të presim për vitin 2017.

Si zakonisht, ngjarja do të fillojë në orën 10 të mëngjesit sipas kohës së Los Angeles (Kaliforni). Ai do të transmetohet në transmetim në mënyrë që ta shikoni përmes Safari ose në Apple TV tuaj. Por nëse nuk jetoni në Kaliforni, këto janë orët e zonës tuaj dhe ju mund të drejtoheni përmes tyre në rast se vendi juaj nuk është në listë. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë konvertuesi i zonës kohore.

 • Asuncion, Paraguai: 13:00
 • Atlanta, Shtetet e Bashkuara: 13:00
 • Bogota, Kolumbi: 12:00
 • Buenos Aires, Argjentinë: 14:00
 • Karakas, Venezuelë: 13:00
 • Guatemala City, Guatemala: 11:00
 • Guayaquil, Ekuador: 12:00
 • Havana, Kubë: 13:00
 • La Paz dhe Sucre, Bolivi: 13:00
 • Lima, Peru: 12:00
 • Los Angeles, Shtetet e Bashkuara: 10:00
 • Madrid, Spanjë: 19:00
 • Managua, Nikaragua: 11:00
 • Qyteti i Meksikës, Meksikë: 12:00
 • Montevideo, Uruguaj: 14:00
 • New York, Shtetet e Bashkuara: 13:00
 • Panama, Panama: 12:00
 • San José, Kosta Rika: 11:00
 • San Juan, Porto Riko: 13:00
 • San Salvador, El Salvador: 11:00
 • Santiago de Kili, Kili: 13:00
 • Santo Domingo, Republika Dominikane: 13:00
 • Sao Paulo, Brazil: 14:00
 • Tegucigalpa, Honduras: 11:00

Ju gjithashtu mund të vizitoni faqja në internet e ngjarjes dhe shtoni takimin direkt në kalendarin tuaj, megjithëse dyshojmë se do ta harroni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Limbo dijo

  "Unë do" është me një tilde.