Kreu i Apple Music, merr përsipër Beats

Kur Apple bleu Beats Electronics dhe Beats Music në 2014 (për të nisur shërbimin e saj të transmetimit të muzikës një vit më vonë), Luke Wood u bashkua me kompaninë e Tim Cook për të vepruar si kreu i Beats të reja brenda Apple, një Beats i ri që, që nga data e blerjes, vështirë se ka lansuar ndonjë produkt të ri në treg.

Jon Prosser, YouTuber për kanalin Front Page Tech, deklaroi disa javë më parë se Apple nuk pa asnjë të ardhme për markën Beats, meqë po ndërtonin një gamë të re të produkteve të shëndosha pa llogaritur Beats në çdo kohë, deklarata që nuk bazoheshin në ndonjë provë apo thashethem për ta mbështetur atë.

Sidoqoftë, duket se marka Beats ka ende një të ardhme brenda Apple, të paktën sipas Eddy Cue. Cue, nënkryetari i vjetër i Apple i programeve dhe shërbimeve të internetit, u ka dërguar një email punonjësve të Apple dhe është mundësuar nga Cnet, ku njofton largimin e Luke Wood, një marshim që do të zhvillohet zyrtarisht në 30 Prill.

Vendin e tij do ta zërë Oliver Schusser, i cili u bë Shefi i Apple Music në 2018. Falë Oliver, Apple Music ka parë një rritje të konsiderueshme gjatë vitit të fundit, sipas Cue në të njëjtin email. Shifrat e fundit zyrtare të abonentëve të Apple Music datojnë nga qershori i vitit të kaluar, deri në atë kohë Apple Music kishte 60 milion abonentë.

Apple prezantoi Powerbeats të ri 4 në mes të marsit dhe këtë javë, FCC ka zbuluar disa i ri Powerbeats ProKufje me valë që për momentin nuk e dimë kur mund të shohin dritën, por nëse ato kanë kaluar përmes organit rregullator amerikan, ka të ngjarë që ta bëjnë këtë në muajt e ardhshëm.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.