Kompanitë e pakove nuk duan të mbajnë Samsung Galaxy Note 7

iphone 6s ujë samsung

Samsung vazhdon me dhimbjet e kokës në lidhje me Galaxy Note 7. Dhe si mund të ishte ndryshe, kompanitë e dedikuara për transportin ndërkombëtar të parcelave, kanë përfshirë Samsung Galaxy Note 7 në një lloj liste të zezë. Në këtë mënyrë, Royal Mail dhe madje edhe shërbimi zyrtar postar i Shteteve të Bashkuara treguan se ata nuk do të vazhdonin të hipnin në asnjë prej këtyre pajisjeve në procedurën e zëvendësimit. Prandaj, procesi i kthimit të pajisjeve është gjithashtu i ndërlikuar për Samsung, nuk do të jetë aspak i lehtë, në fakt FedEx njofton se shërbimi i tij Express nuk do të pranojë një nga këto pajisje.

Ka qenë dy prej tyre, të cilët kanë marrë drejtimin në këtë drejtim, duke pranuar transportin e këtyre Galaxy Note 7 zëvendësues, po, me dorezat dhe kutitë e papërshkueshme nga zjarri treguam këtë mëngjes. FedEx është kompania numër një në transportin ajror të mallrave, transportin ajror që Samsung Galaxy Note 7 nuk do ta shohë, pasi zëdhënësi i FedEx ka njoftuar se ata do të transportojnë këtë lloj malli vetëm përmes kamionëve, dhe brenda Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke i zhvendosur ata vetëm në selinë e Samsung në rreth 48 shtete.

Prandaj, vetëm FedEx UPS do të pranojë procedurën e mbledhjes së Galaxy Note 7, por me masa paraprake. Ndërkohë, Royal Mail, transportuesi kombëtar i mallrave në MB, ka përjashtuar plotësisht transportimin e çdo Samsung Galaxy Note 7. Duket se kjo goditje e vështirë për Samsung do të arrijë përtej besimit të përdoruesve. Kompanitë e sigurimeve duhet të jenë disi të mërzitura me kompaninë e Koresë së Jugut, një seri rreziqesh që dukeshin minimale, tani ata do të marrin një rëndësi të caktuar për shkak të kësaj vale të fortë zjarresh ku një pajisje mobile është fajtori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   @metetitan dijo

  Unë jam një përdorues i iPhone dhe më habit që diçka e tillë i ndodh një kompanie të këtij lloji dhe madhësie. Nuk mund ta imagjinoj koston e plotë të humbjeve.

  1.    Prodhuesi i orës TwoZero Point dijo

   Duhej t'u ndodhte atyre një ditë (megjithëse nuk e imagjinoja kurrë në këtë shkallë). Whatshtë ajo që duhet të jetë një kompani CUTRE, dizajnet e këqija dhe proceset e këqija të prodhimit përfundojnë në katastrofë.

   Duke cituar një politikan të caktuar spanjoll: «Que se jodan»