Po sikur iPad Pro të ishte kompjuteri juaj i vetëm?

kompjuter ipad pro

mollë ka një karrierë të shkëlqyer në marketing. Spote që flasin për virtytet e produkteve të tyre krahasuar me ato të konkurrencës, spote që flasin për të gjitha mundësitë që kemi me kategoritë e produkteve, ose spote të njerëzve të lumtur që përdorin produktet e Apple. Dhe çështja është që ata të Cupertino, nëse ka diçka që ata e bëjnë mirë, është kjo, ata dinë ta shesin veten shumë mirë.

Dhe sot kemi ardhur me spotin më të fundit të Apple, a spot i ri që vjen për të promovuar një nga produktet më të fundit të kompanisë: iPad Pro. Një pajisje që erdhi të bëhet një zëvendësim për kompjuterët tanë, por që duket se nuk po e arrin qëllimin e saj ... Këtu është ky spot i ri i Apple që është shfaqur në kanalin YouTube të kompanisë së mollëve të kafshuara ...

Siç e keni parë, në këtë vend të ri ne duam të marrim në kokën tonë idenë me të cilën ata prezantuan iPad Pro, kompjuteri i fundit. Po, ka një tastierë, të cilën duhet ta blejmë veçmas, por nga këndvështrimi im iPad Pro nuk mund të krahasohet me një kompjuter. Megjithëse varet nga përdorimi që do ta japim. Po, mund të përdoret si një "kompjuter" nëse mendojmë për një iPad Pro si një kompjuter zyre, për këtë është një pajisje e përsosur.

Por siç e thashë në fillim të këtij postimi, Veryshtë shumë e vështirë për mjediset profesionale të zëvendësojnë kompjuterët klasikë me iPad, dhe kjo është diçka që vjen nga larg, Microsoft tashmë ka provuar të njëjtën gjë me Surface-in e saj për disa vjet dhe nuk ka arritur kurrë më, nuk është e njëjta por filozofia është e njëjta, në fakt në Surface mund të kemi Windows 10 të njëjtë sesa në një kompjuter dhe madje kështu që ata nuk kanë arritur ta pozicionojnë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.