Star Trek Bluetooth Komunikues, ëndrra e çdo Treki

komunikues yll-trek-Bluetooth

Në vitet 90 dhe në fillim të këtij shekulli, celularët në modë ishin ato që ne i dinim si "V". Ato modele dikur ishin më të vogla pasi ato paloseshin në vetvete, kishin një dizajn inovativ dhe ato bazoheshin në komunikuesin e përdorur nga Kapiten Kirk, Spock dhe anëtarët e tjerë të Star Trek. Tani, rreth dy dekada më vonë, ne do të jemi në gjendje të përdorim pajisjen origjinale, mirëpo, një kopje të pajisjes origjinale, edhe pse do të duhet të presim deri në janar të vitit të ardhshëm.

Nuk do të jetë pajisja më interesante në treg, apo jo. Të gjithë kemi një telefon me prekje, është gjithashtu e vërtetë. Pikërisht për këtë, dhe nëse jeni një tifoz me ca para për të kursyer, komunikuesi Bluetooth Star Trek mund t'ju japë atë pikë ekskluziviteti që po kërkoni.

Sipas Wand Company, ky komunikues “Ka të gjitha linjat dhe kthesat e pajisjes origjinale. Ju nuk do të jeni në gjendje të telefononi vetë, por do ta bëjë këtë duke u çiftuar me smartphone dhe do t'ju lejojë t'u përgjigjeni thirrjeve thjesht duke hapur antenën. Përveç kësaj, ai do të përfshijë një kllapa me një kapje magnetike për ta mbajtur atë në vend të sigurt. Mund të karikohet edhe me valë, kështu që është gjithmonë i karikuar dhe gati për t’u përdorur".

Përveç gjithçkaje të përmendur, ky komunikues i Star Trek Do të lëshojë shumë tinguj nga seria origjinale dhe mund të përdoret gjithashtu si një altoparlant Bluetooth për të dëgjuar muzikë, e cila mund të përdoret për të luajtur bibliotekën tonë, Apple Music ose Spotify.

Star Trek Bluetooth Communicator është tani i disponueshëm për para-porosi në faqen e tij zyrtare, por ato nuk do të fillojnë të dërgohen deri vitin e ardhshëm. Çmimi i tij nuk është i përshtatshëm për të gjithë; 149,95 dollarë do të vlerësohen vetëm nga ata që janë shumë, shumë tifozë të Star Trek.

Ju keni më shumë informacion dhe mund ta rezervoni këtë pajisje në Faqja zyrtare e Star Trek Bluetooth Communicator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Charles J. dijo

  O Zot, çfarë fanati ...

 2.   Jose Luis Palao dijo

  O ZOT I MADH !! Unë dua një nga këto !!