Komunitete, bisedë me video me deri në 32 persona, sondazhe dhe më shumë në WhatsApp-in e ri

WhatsApp

Duket se WhatsApp dëshiron të arrijë më shumë përdorues bazuar në përditësimet. Për mjaft kohë, ne kemi parë aplikacionin e gjelbër të mesazheve të çastit të mbetet prapa për sa i përket veçorive, ndërsa rivalët e tij shtuan përfitime të reja. Tani ndjenja është e kundërt. Tani për tani ne kemi një përditësim të ri që na tregon se WhatsApp dëshiron të jetë si pjesa tjetër dhe dëshiron që përdoruesit të mos duan të tjerët. Ne po flasim për mënyrën e aplikimit ka zbatuar funksione të reja, mes tyre, komunitetet, shtimi i përdoruesve në video chat, anketat dhe ka zgjeruar numrin e pjesëmarrësve në grupe.

Prej disa kohësh po shohim sesi WhatsApp po i shton aplikacionit dhe përdoruesve që e përdorin rregullisht funksione të reja interesante, të cilat janë të shumta, bazuar në përditësimet. Një aplikacion që dukej sikur do të dështonte për sa i përket funksioneve, kryesisht për shkak të ngadalësisë së përditësimeve të tij, por tani shohim se si Ka marrë një vrapim dhe të gjithë duket se duan ta përdorin atë. 

Ne kemi, sipas përditësimit të ri, një sërë përmirësimesh që ia vlen një rishikim i lehtë. Nga njëra anë, ne kemi thirrjet Comunidades. Kur disa grupe kanë të njëjtat interesa ose kanë diçka të përbashkët, ata mund të vendosen bashkërisht në ato komunitete dhe kështu të jenë në gjendje të marrin njoftime në unison. Diçka që mund të jetë pak dërrmuese në fillim, por që është shumë e dobishme në planin afatgjatë.

Në kuadër të funksioneve të reja kemi edhe mundësinë e realizimit Encuestas në grupe dhe që përdoruesit mund të zgjedhin midis përgjigjeve të paracaktuara. Një avantazh dhe diçka që i ka munguar shumë shumë prej nesh dhe përdoruesve të rregullt të Telegram dhe WhatsApp.

Një tjetër risi për t'u theksuar është zgjerimi i numrit të personave që mund të jenë pjesë e një video chat-i në grup. Me versionin e ri mund të jemi prezent deri në 32 njerëz. Diçka që do të shkojë shumë mirë, pasi kapaciteti i bisedave në grup është zgjeruar në një total prej 1024. Mos harroni se gjysma, më parë, ishte maksimumi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.