Koncepti spektakolar iPhone 12 Flip

Flip iPhone 12

Sa e lehtë është të kapësh ëndrrat e tua në një ekran kompjuteri. Konceptet e dizajnit e pajisjeve të ardhshme sot është në dispozicion për këdo që zotëron softuer 3D dhe ka një kompjuter minimalisht të fuqishëm.

Qoftë me imazhe të palëvizshme ose me interpretues të animuar, mund të kapni idetë tuaja për pajisjet e ardhshme pa menduar nëse janë teknikisht të realizueshme apo jo. Unë thjesht u përplasa me një koncept të iPhone i palosshëm shume e ftohte, dhe une do ta ndaj. Nëse Samsung tashmë e bën atë, Apple mund ta bëjë gjithashtu. Herë pas here.

Me Galaxy Z Flip dhe Motorola RAZR të Samsung në treg, shumë prej tyre po ëndërrojnë një iPhone të palosshëm. Ne kemi gjetur në ConceptsiPhone, një kanal në YouTube ku shfaqen koncepte të ndryshme të pajisjeve Apple, një interpretim spektakolar i një "ëndrre" Flip iPhone 12.

Ka detaje shumë interesante në këtë koncept. Ata kanë vendosur një kamerë të përparme brenda ekranit për të lejuar një pamje dhe kornizë pa nivel. Dhe kamera TrueDepth? Ka një ekran të vogël të jashtëm dhe një madhështor ekran i brendshëm fleksibël të jetë në gjendje të paloset.

Shumë pak prodhues e kanë hedhur veten në pishinën e celularëve të palosshëm. Shtë një bast shumë i rrezikshëm. Disi pajisje të brishta dhe shumë të shtrenjta. Do të duhet të presim pak për të parë nëse kjo ide e një celulari të palosshëm "zvarritet" midis konsumatorëve apo jo.

Possibleshtë e mundur që zhvillimi i kësaj teknologjie të jetë i dështuar. Bëni atë një mënyrë shumë të përkohshme që mos rrënjos në mes të përdoruesve. Idetë e tjera që nuk u kapën nga konsumatorët vijnë në mendje, të tilla si televizione të lakuara, ose syze 3D për të parë televizion.

ndoshta Apple tashmë ka një prototip të palosshëm të iPhone, dhe është duke pritur për të parë se si reagojnë përdoruesit ndaj modeleve të prodhuesve të tjerë që i kanë hedhur ato në treg, për të parë nëse do të vazhdojnë me prototipin e përmendur në tryezë apo ta ruajnë atë në një sirtar në zyrat e Cupertino. Tani për tani, ne do të duhet të pranojmë koncepte si ky.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.