Koncepti i videos IOS 12 me temë të errët të shumëpritur

Sa herë që disa funksione në lidhje me pajisjet e ardhshme që Apple planifikon të lëshojë në treg ose versionet e ardhshme të sistemeve të saj operative fillojnë të bëhen publike, veçanërisht nëse flasim për iOS, dizajnerët fillojnë të lëshojeni imagjinatën tuaj dhe ato krijojnë koncepte të ndryshme për atë se cili do të jetë rezultati përfundimtar.

Disa ditë më parë, ne botuam një koncept të si mund të jetë iPhone X Plus i ri, një iPhone me një dizajn shumë të ngjashëm me atë që mund ta gjejmë aktualisht në treg, por me një ekran më të madh. Tani është radha e iOS 12, një koncept që bie në sy, si vitet e mëparshme, për lëshimin e një teme të errët.

Tema e errët ka qenë gjithmonë një nga dëshirat e shumë përdoruesve, uroj të mos ketë ndonjë justifikim real derisa Apple vitin e kaluar lëshoi ​​iPhone-in e parë me një ekran OLED, një lloj ekrani që zvogëlon ndjeshëm konsumin e baterisë kur përdorni tema me sfond të zi, pasi jo të gjitha pikselët në ekran ndizen për të shfaqur informacionin, vetëm ato që tregojnë një ngjyrë tjetër përveç të zezës.

Edhe ky koncept i ri na tregon kthimin e funksionit Cover Flow, një funksion i disponueshëm përmes aplikacionit Apple Music, me të cilin mund të lëvizim nëpër këngë në modalitetin e peizazhit si në versionet e mëparshme të iOS 8.4, një version në të cilin Apple e eliminoi këtë funksion nga iOS përgjithmonë.

Për më tepër, kjo gjithashtu do të na lejojë të bashkëveprojmë me kontrollet e volumit në një mënyrë shumë më të lehtë sesa deri më tani. Për fat të keq, versioni i dymbëdhjetë i iOS nuk ka gjasa të na sjellë pak lajme, Të paktën sipas thashethemeve të fundit nga Mark Gurman të Bloomberg, pasi Apple dëshiron të përqendrohet në përmirësimin e stabilitetit dhe performancës së sistemit të saj operativ për pajisjet mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.