Koncepti i parë se si mund të duket iPhone X Plus

Ndërsa zërat e parë fillojnë të qarkullojnë rreth si mund të duket brezi i ardhshëm i iPhone, një brez që për momentin jo vetëm që ngre dyshimin estetik, por gjithashtu na bën të pyesim se cila do të jetë nomenklatura e saj, pasi ka shkuar nga 8 në 10.

Disa ditë më parë, Bloomberg publikoi një lajm që shprehej se Apple mund të nisë tre terminale të reja këtë vit: një terminal "ekonomik", një fund i lartë dhe një terminal me një ekran më të madh se ai aktual. Terminali me ekranin më të madh, do të integronte 6,5 inç para, duke përdorur të njëjtin dizajn që iPhone X ka lëshuar, por me një nivel më të vogël, padyshim. 

Nuk është për t'u habitur, projektuesit u morën me biznes dhe filluan të bëjnë lëshojeni imagjinatën tuaj, imagjinatën që ata kanë kapur në videon e konceptit që ju tregojmë më lart. Në këtë video, ne shohim se si do të dukej modeli i ri 6,5-inç krahasuar me modelin aktual. Por përveç kësaj, ne gjithashtu shohim se si do të ishte rezultati nëse Apple shtonte ngjyra të reja në gamën e saj.

Kjo video na tregon si do të ishte iPhone i ri në ngjyrë gri në të artë dhe hapësirë. Por përveç kësaj, dhe mbase për të justifikuar punën që ai ka bërë, ai na tregon se si do të ishte iPhone me SIM të dyfishtë, diçka që Apple kurrë nuk ka qenë mbështetëse e që do të ishte një bekim për shumë përdorues që janë të detyruar të mbajnë dy telefona në ditë për ditë.

Zbatimi i një SIM të dyfishtë do të ishte një hap prapa në planet e ardhshme që kompania ka për të zbatuar eSIM, SIM elektronik, por ka më shumë gjasa që ajo të detyrohet të vonojë planet e saj të zbatimit, pasi që aktualisht shumë pak janë operatorët që ofrojnë këtë shërbim. Një shembull i qartë gjendet në Apple Watch LTE, Ky model është i disponueshëm vetëm në një grup shumë të vogël të vendeve për këtë arsye.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.